Canon 5d czy Nikon d300

Jak widzę Twoja wiedza na ten temat jest nie mała w przeciewieństwie do mojej. Ale do rzeczy 🙂 Stoję właśnie przed podjęciem decyzji na który z aparatów się zdecydować Nikon D300 czy Canon 5D. Czytałem na temat obu dość dużo ale w zasadzie jeden ma to czego nie ma drugi i odwrotnie. Czy poświęcić szybkość Nikona kosztem matrycy Canona itd. Jeśli był byś tak miły i pomógł mi swoją opinią w dokonaniu wyboru, będę Ci bardzo wdzięczny. Pozdrawiam Tomek z Londynu

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

4 komentarze do “Canon 5d czy Nikon d300”

 1. admin Says:

  Witam,
  no jest to odwieczna kwestia sporów Nikon czy Canon. Biorąc pod uwagę fakt, że kupujesz profesjonalny aparat zakładam, że już masz jakiś system? Jeśli tak to wg. mnie nie ma co go zmieniać. Jeśli to pierwsza lustrzanka to z obydwu będziesz super zadowolony ;). Co do matrycy no to tak niby ta Canon’owa pełna klata lepsza, ale kryje się za tym też pewnie minus. Nie ma „krop’a”. Więc będzie trzeba kupować dłuższe teleobiektywy, aby uzyskać to samo zbliżenie co na Nikonie d300. Ogólnie to są w tym przypadku wady i zalety.
  Co do szybkości to jeżeli nie jesteś jakimś fotoreporterem sportowym to bym się tym kryterium nie kierował.
  Zarówno Canon D5 jak i Nikon D300 to super wypasione lustrzanki. Nikon jest nieco tańszy. Decyzję musisz sam podjąć, ale weź szczególnie pod uwagę obiektywy jakie zamierzasz kupować.

 2. Maciek Says:

  Matryca canon niby lepsza, lecz zależy do czego.
  Ja bym wybrał D300.

  NIKON D300 GÓRĄ!!!

 3. admin Says:

  A dlaczego? Czy z zasady jest Pan po stronie Nikona? Czy może jakieś parametry wpłynęły na Pana opinie? Każdy ma swoje subiektywne podejście jednemu coś przeszkadza innemu nie. 🙂

 4. Rafał Leonarcik Says:

  Jeśli priorytetem ma być jakość odwzorowania i naturalność rysunku wybór jest prosty. Autofocus w 5D jest wolniejszy, ale w zupełności wystarcza (jest wolniejszy od 40D, lecz pewniejszy ; używam jedynie środkowego punktu AF). Wszystko pozostałe jest o klasę lepsze u nikona. Analogowy niki rządzi (jeszcze przez lata będę używał), ale jeśli masz zamiar kupować cyfrowego Nikona, poproś o jakieś pliki z obu aparatów i naświetl je w fotolaboratorium. Obejrzyj zdjęcia, to wystarczy. Pozdrawiam.

Opinie i komentarze na forum