Copywriter- kim właściwie jest?

W ofertach pracy wielokrotnie pojawia się dziś profesja określana mianem “copywriter”. Czym zajmuje się osoba, która może być zatrudniona na takie stanowisko? Otóż, copywriter, jak można przypuszczać, zajmuje się szeroko pojmowanym copywritingiem, czyli pisaniem. Nie jest to jednak bynajmniej literat, tylko pisarz komercyjny, tworzący teksty między innymi na potrzeby reklamy.

Copywriter musi posiadać rozległą wiedzę na temat języka, w którym tworzy treści. Musi wiedzieć, jakie zasady ortograficzne, interpunkcyjne oraz stylistyczne panują w danym języku. Tylko poprawne pisanie może być zaliczone do copywritingu. Dodatkowo, treści tworzone przez copywritera koniecznie muszą mieć w sobie to “coś”, co skłania ich odbiorców do przeczytania całego komunikatu.

Wiele osób twierdzi, że copywiter jest osobą, która do perfekcji potrafi posługiwać się perswazją. Pisanie tekstów perswazyjnych jest niełatwą sztuką. Są to teksty, które docierają do podświadomości odbiorcy i nakierowują go na odpowiedni tok myślenia. Są one wykorzystywane w reklamach i wszelkich przejawach promocji.

Oprócz pisania tekstów, copywriter zajmuje się również namingiem. Pod pojęciem tym kryje się tworzenie nazw dla nowych marek. Takie zlecenia wymagają od copywritera kreatywności i wyobraźni, a także tego, co w branży reklamowej nazywa się żonglerką słowną. Profesjonalny copywriter stworzy taką nazwę, która będzie przyciągała klientów niczym magnes. Na tym zależy zleceniodawcy. Poza nazwą, copywriter może też dopasować do niej odpowiedni slogan, zachęcający do zakupu danego produktu bądź skorzystania z usługi.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum