Czarnogóra lubiana przez Polaków jako cel wakacyjnych podróży

Turystyczny rynek jest dosyć zmienny a w tym roku mamy kilka czynników potęgujących owe zmiany – niewątpliwie ostatnie wydarzenia w krajach arabskich będą miały tu spory wpływ – zamieszki i niepokoje w Egipcie i Tunezji, do tego można dorzucić także ogarniętą wojną Libię, która wprawdzie nie jest zwykle celem wakacyjnych wypadów, ale graniczy z krajami do niedawna najczęściej odwiedzanymi przez Polaków. Oprócz tego kolejnym problemem niesprzyjającym turystyce jest fala uchodźców z Libii oraz Tunezji napływająca do Włoch, co również może odstraszać turystów od odwiedzenia południowej części Włoch. Wszystkie te zdarzenia i napięta sytuacji najprawdopodobniej spowodują znaczną zmianę na rynku turystycznym.

W tym roku Polacy najprawdopodobniej najchętniej będą wybierali takie kraje jak Chorwacja, Czarnogóra, oraz Turcja, ewentualnie na spory ruch może również liczyć Bułgaria. Jest to w jakimś sensie także pewnego rodzaju możliwość na przyciągnięcie turystów dla takiego kraju jakim jest Czarnogóra, która to na przełomie ostatnich lat bardzo zyskała jako region turystyczny, a dotychczas jeszcze nie była aż tak popularna.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że Czarnogóra dysponuje znaczącymi atutami turystycznymi w postaci przepięknego krajobrazu i widoków. Jedynie baza hotelowa nie jest tam jeszcze aż tak rozwinięta jak pozostałych typowo turystycznych kurortach typu Egipt, Tunezja, Chorwacja, czy Włochy.

Osoby wracające z Czarnogóry mówią zwykle, że jest to przecudowny kraj, jeszcze nie tak mocno obciążony turystami jak na przykład takie kraje jak Chorwacja, czy Włochy lub Bułgaria co niewątpliwie nie jest wadą.

Cenowo Czarnogóra nie różni się znacząco od Polski. Ogólnie ceny są na daną chwilę dość porównywalne, szczególnie jeśli chodzi o ceny w miejscowościach turystycznych. Czarnogóra poza plażami, górami i pięknymi widokami posiada również wiele ciekawych miejsc pod względem zwiedzania. Także na pewno posiada wiele plusów do tego towarzyszą im liczne pozytywne opinie osób wracających z Czarnogóry. Prawdopodobnie ze względu na w miarę rozsądne ceny i atrakcyjność turystyczną Czarnogóra wkrótce może dołączyć do grona krajów najchętniej wybieranych przez Polaków na wyjazdy wakacyjne.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum