Czy domki holenderskie to dobra inwestycja?

Domki holenderskie stanowią zarówno atrakcyjny nabytek dla kupców, jak i doskonałą inwestycję dla biznesmenów pracujących w handlu. Większość osób zajmujących się handlem towarem importowanym sprzedaje używane samochody bądź też używane ciuchy. Tymczasem wystarczy przyjrzeć się cenom domków holenderskich, by przekonać się, że można na nich świetnie zarobić.

Fakt, że ceny mobilnych domków są mocno zróżnicowane od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ich wartość stanowi bowiem funkcję wielu cech, z których najważniejszy jest wiek domku oraz to czy jest on nowy czy używany. Nie mniej istotna jest powierzchnia, która wahać się może od kilkunastu do blisko 100 metrów kwadratowych. Poza tym domki holenderskie mogą być wyposażone w elementy podstawowe lub opcjonalne podnoszące standard czasami wręcz do luksusowego.

Zainteresowani handlem mobilnymi domkami powinni w pierwszej kolejności zastanowić się nad miejscem, w którym będą się w nie zaopatrywać. Domki holenderskie można importować z Holandii, a także z Belgii czy z Anglii. Jednak wydaje się, że dla Polskiego inwestora najlepszym źródłem domków będą, obok naszych rodzimych producentów, których w kraju jest już kilku, nasi najbliżsi zachodni sąsiedzi czyli Niemcy. Oczywiście główną zaletą jest w tym przypadku mniejsza odległość, która w przypadku transportu towaru jakim są domki holenderskie jest kwestią pierwszorzędną.

Nie da się jednak ukryć, że handel mobilnymi domkami wymaga sporych nakładów, zarówno finansowych, jak i czasowych. Wyjazdy do zagranicznych kontrahentów, przewóz domków z zagranicy na teren kraju i związana z tym biurokracja, wreszcie odpowiednio duża działka, na której będzie można czasowo ustawiać importowane domki przed sprzedażą. Wszystko to wymaga dużych inwestycji. Żeby się one zwróciły warto na początek sprzedawać domki holenderskie ze średniej półki, takie za 15 – 20 tysięcy złotych cieszą się obecnie największą popularnością i w związku z tym dają największą szansę, że interes się rozkręci.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum