Dieta bananowa popularna wśród celebrytów

Prezentowany sposób odżywiania to znana dieta stosowana przez celebrytów, dzięki której możliwe jest zgubienie ponad pięciu kilogramów w 7 dni, co przy wzięciu pod uwagę braku rygorystycznych zasad jest fenomenem.

Dlaczego opłaca się przystąpić do tej diety?

Wspomniałem już na wstępie, iż dieta bananowa pozwala na skuteczne zrzucanie kilogramów. Kolejnym plusem jest ochrona organizmu przed toksynami, które neutralizowane są w przewodzie pokarmowym. Jeżeli zamierzasz ograniczać zbyt duży apetyt, to demonstrowana dieta jest na to skuteczną odpowiedzią, gdyż Muesli na pewno nasycą.

Wiele ludzi nie lubi tzn. liczenia kalorii – w wypadku naszego sposobu żywienia nie trzeba się tym niepokoić, bowiem tutaj nie jest to konieczne.

Kilka wad diety bananowej

Niestety każda dieta pociąga za sobą drobne konsekwencje. W ukazywanym przypadku przyczyną jest monotematyczność – nie wszystkie składniki potrzebne naszemu organizmowi do rozwoju zawarte są w płatkach i bananach (jednakże nie zabraknie nam cynku).

Kolejną wadą jest niekorzystny wpływ na cukrzyków – spore dawki węglowodanów na pewno spowodują wzrost poziomu glukozy we krwi. Warto też nie zapominać o tym, iż dieta może doprowadzić do przekroczenia poziomu potasu – zbytnia ilość, podobnie jak deficyt, prowadzi do zmniejszenia wytrzymałości organizmu.

Podsumowanie

Podsumowując, dieta bananowa bez względu na swój wiek jest ciągle często wybierana, głównie z przyczyny prostoty i szybkich efektów.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum