Długi młodych ludzi

Dzisiaj powszechne jest zaciąganie kredytów wśród ludzi młodych. Coraz mniej jest osób, które dostały w spadku po rodzicach czy babci jakieś pieniądze. Wszystkiego muszą dorabiać się „od zera” a o inwestowaniu mogą pomyśleć dopiero w dalekiej przyszłości, jeśli będą ciężko pracować i dobrze zarabiać.

Dużo młodych ludzi charakteryzuje niestety nieodpowiedzialność. Stąd ciągłe zaciąganie kredytów na mniej lub bardziej potrzebne sprzęty domowe. Do tego kredyty mieszkaniowe czy kredyty samochodowe i już może pojawić się problem.

Młodzi zbyt często stwierdzają dopiero po fakcie, że mogą nie dać rady z zaciągniętym kredytem. Myślenie typu „jakoś to będzie” może okazać się zawodne. To właśnie u takich ludzi pojawiają się windykatorzy. I wtedy zaczyna się lawina tłumaczeń i płaczu. A przecież najważniejsze jest jedno – umiar! Wszystko ma swoje granice.

Kredyty są dla ludzi, jednak dla ludzi odpowiedzialnych i uczciwych, którzy będą spłacali raty w terminie. To niezbędne, kredyt musi żyć i pracować. Pamiętajmy o tym patrząc na klejną ciekawą kredytową propozycję!

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum