Domek narzędziowy – kryteria wyboru

Zorganizowanie w ogrodzie miejsca, w którym będą gromadzone narzędzia oraz urządzenia używane podczas codziennych prac na działce to niezmiernie ważna sprawa. Dostępnych w tym zakresie jest kilka rozwiązań, które warto wziąć pod uwagę. Wśród nich znajduje się również domek narzędziowy. Taki system przechowywania sprzętu ogrodniczego cieszy się sporym zainteresowaniem.
Odpowiednie rozmiary
Przy wyborze domku narzędziowego trzeba uwzględniać różne kwestie. Przede wszystkim użytkownik musi się zastanowić nad parametrami domku. Jego szerokość oraz wysokość powinny być dostosowane do konkretnych potrzeb, stąd też każdy sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie jakiego rodzaju sprzęt będzie przechowywał w domku. Co innego, gdy w rachubę jedynie podstawowe narzędzia, a co innego, gdy są to także urządzenia odznaczające się większymi gabarytami. Domek doskonale sprawdza się w praktyce również wówczas, kiedy nie wiadomo co zrobić w czasie zimy z meblami ogrodowymi – oczywiście wtedy musi być on odpowiednio duży, aby meble mogły się w nim swobodnie zmieścić. Ciekawy wybór w zakresie domków odznaczających się różnymi rozmiarami oferują przede wszystkim ci sprzedawcy, którzy w swej ofercie posiadają wyłącznie ogrodniczy asortyment – takich sklepów jest sporo, np. Ogrodosfera.
Tworzywa sztuczne lub drewno
Kolejnym czynnikiem determinującym podjęcie decyzji zakupowej jest materiał, z którego domek narzędziowy został wyprodukowany. W tym obszarze wybrać trzeba pomiędzy drewnem a tworzywem sztucznym. Obie te opcje mają wady i zalety, każdy zatem we własnym zakresie musi rozważyć, która z nich jest lepsza z jego punktu widzenia. Domek plastikowy jest o tyle wygodny w użytkowaniu, że nie wymaga żadnych specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych, które z kolei w przypadku drewna są niezbędne, gdyż trzeba je chronić przed wilgocią. Domki drewniane odznaczają się zaś znacznie większymi walorami estetycznymi aniżeli modele plastikowe. Jeśli kogoś interesuje domek drewniany, powinien zwracać uwagę na to z jakiego gatunku drewna go zrobiono. Poszczególne odmiany odznaczają się rozmaitymi właściwościami, a chodzi przecież o to, by domek był wytrzymały i solidny. Należy też wybrać odpowiednie miejsce w ogrodzie, którym zostanie postawiony domek narzędziowy. Z jednej strony nie powinien on w niczym przeszkadzać, ale z drugiej – dostęp do niego nie może być w żaden sposób utrudniony. Zazwyczaj znajduje się on w bezpośrednim sąsiedztwie budynków gospodarczych i przyznać wypada, iż jest to całkiem dobra, dogodna lokalizacja. Sprzęt ogrodniczy musi być zawsze pod ręką.

Autor: Ogrodosfera

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum