Domki holenderskie

Masz działkę, lecz nie masz wystarczających funduszy na budowę domu? Masz kawałek ziemi w górach i marzy ci się mały letniskowy domek za niewielkie pieniądze? A może chciałbyś mieć własne cztery kąty na mazurach i już nawet znalazłeś odpowiedni kawałek gruntu? Rozwiązaniem dla ciebie może być domek holenderski.

Nic dziwnego, że domki holenderskie tak szybko zyskują na popularności. Zacznijmy od tego, że są one bez dwóch zdań po prostu tanie. Możliwe jest kupienie takiego domu już za kilka tysięcy złotych! A nawet za najdroższy nie zapłacimy chyba więcej jak 60 – 80 tysięcy złotych. Co w porównaniu do tradycyjnego domu jest wciąż niewygórowaną ceną. Zwykle jednak chcąc kupić domek holenderski powinniśmy się przygotować na wydatek rzędu 20 – 30 tysięcy złotych i t jeszcze z pełnym wyposażeniem, Prawda, że tanio?

Co ważniejsze, domki holenderskie należą do budowli mobilnych, co oznacza, że nie wymagają pozwoleń budowlanych. Zgadza się, można je postawić na działkach wziętych w dożywotnią dzierżawę czy nawet ogródkach działkowych, jeśli tylko powierzchnia jest wystarczająca. Ponieważ domek holenderski można przestawiać niemal tak jak wóz Drzymały, możemy go bez przeszkód zgodnie z prawem umieścić na każdym należącym do nas kawałku ziemi.

Istotny jest fakt, iż domki holenderskie produkowane specjalnie na polski rynek, są odpowiednio modyfikowane w celu dostosowania do warunków pogodowych. W ten sposób domek holenderski może nie tylko pełnić funkcję domku letniskowego, lecz co więcej może stanowić normalny całoroczny domek. Może on mieć wszelkie niezbędne instalacje, elektryczną, gazową, wodno-kanalizacyjną, pozwalające korzystać z niego w taki sposób, jak z normalnego tradycyjnego domu. Tak więc domki holenderskie wydają się w wielu wypadkach rozwiązaniem wręcz doskonałym.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum