Domy z drewna

Domy drewniane to jedno z ciekawszych aktualnie rozwiązań w budownictwie mieszkaniowym. Dom z bala jest konstrukcją ekologiczną, ciepłą i przede wszystkim szybką w montażu. W Polsce jest wiele firm zajmujących się budową domów z drewna, ja mogę polecić jedną ponieważ z jedną dotychczas współpracowałem. Domy drewniane – Dom z Duszą.

Cieśle pracujący w tej firmie pochodzą z Doliny Chochołowskiej zatem budują w swojej tradycyjnej technologii a to co dowiedziałem się o drewnie podczas prac to już historia. Wiedza, doświadczenie i solidność – to mogę o nich powiedzieć. Dom został wykończony bardzo starannie, wszystkie szczegóły są równe i prezentują się doskonale.

Słyszałem wcześniej o problemach domów drewnianych i o jednym wielkim zarzucie: że są łatwopalne. Okazało się, że to mit. Mit z dwóch powodów. Po pierwsze bal jest przygotowany wcześniej – zaimpregnowany i odpowiednio “obrobiony” dzięki czemu płomień “ślizga” się po nim nie mając punktu zaczepienia. Spróbujmy też bal o średnicy 20 cm podpalić. Wcale nie jest to takie proste. Zrobiłem nawet żonie test z balem drewnianym próbując go podpalić na wiele sposobów – to ją ostatecznie przekonało, że domy z drewna nie są łatwopalne.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do komentowania. Chętnie odpowiem.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

2 komentarze do “Domy z drewna”

  1. Marta Grzesiuk Says:

    Witam. Chcę budować dom z bali o konstrukcji patrząc od zewnątrz – grubość bala 5 cm, na to folia wiatrochronna, ocieplenie z wełny 10 cm, folia paroizolacyjna i znowu bal 5 cm, czy jest to dobra konstrukcja, czy nie? Czy potrzebna jest jakaś szczelina na skraplanie? Bardzo proszę o radę.

  2. tom Says:

    w dolinie chocholowskiej nikt nie mieszka dolinie

Opinie i komentarze na forum