Estyma zawodu psychologa

Odwiedź stronę Psycholog – Legionowo. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Konwaliowa.

W Polsce psycholog otoczony jest szczególną estymą. Z jego usług korzystają zarówno osoby prywatne, jak i zakłady pracy, szkoły czy telewizje.

Wbrew pozorom, coraz więcej ludzi zwraca się do psychologa z prośbą o pomoc. Prowadzona przez niego terapia ma na celu poprawę dotychczasowego życia prowadzonego przez jego klienta. Psycholog nie wpływa jednak na zachowania ludzi, nie przyspiesza zmian i nie ocenia. Nie wskazuje też jednej, konkretnej drogi. Wręcz przeciwnie. Pokazuje różne możliwości i ścieżki rozwoju. Jest po to, aby wspierać innych ludzi w podejmowanych przez nich działaniach.

Podobne zadanie ma do spełnienia w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych. Pomaga przy zatrudnianiu nowych pracowników, prowadzi treningi interpersonalne, wspiera rozwój więzi w zespole, udziela wywiadów i porad. W zależności od posiadanej specjalizacji, psycholog może też prowadzić warsztaty psychologiczne i treningi dla biznesu, ankiety przydatne do audytów wewnętrznych oraz szkolenia z technik komunikacji lub sprzedaży.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum