Festiwal Sztuki Passengers

Na mapie wydarzeń związanych z kulturą największego polskiego miasta pojawia się nowy, jasny plan. Z początkiem października odbędzie się Festiwal Sztuki Publicznej Passengers. Sztuka wsiądzie do tramwaju i – Festiwal Passangers – będzie podróżować po Warszawie. Twórcami imprezy są Tramwaje Warszawskie wraz z fundacją sztuki współczesnej In Situ.

Przez cały świąteczny okres na specjalnie wytyczonej trasie krążyć będzie po Warszawie specjalny tramwaj – mobilna galeria, zaaranżowana specjalnie przez artystów. Spójna częścią festiwalu jest jego program dodatkowy: konferencja, spotkania z artystami i wreszcie cały wieczór koncertów w bazy tramwajowej przy ulicy Siedmiogrodzkiej.

W zamyśle twórców festiwal ma stać się imprezą cykliczną. Jego celem jest zainicjowanie interakcji pomiędzy artystami i specyficznym, miejskim obszarem Warszawy oraz samymi jej mieszkańcami. Ambicją festiwalu jest twórcze uczestnictwo w debacie związanej z przestrzenią publiczną oraz architektura. W swoich projektach artystycznych i wystąpieniach problematykę tą podejmie grupa artystów, teoretyków i aktywistów pochodzących z różnych krajów europejskich. Oprócz tego można spodziewać się interwencji artystycznych w pozornie zwyczajnych miejscach – w regularnie kursujących tramwajach i na rogach ulic.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum