Fundusze emerytalne – trudny wybór

Fundusze emerytalne to firmy, które mają za zadanie gromadzić pieniądze na twoją przyszłą emeryturę. Pieniądze te będą pochodzić ze składek emerytalnych, które odprowadza twój pracodawca. Na rynku są bardzo różne fundusze emerytalne i jest ich bardzo wiele. Tylko od ciebie zależy czy wybierzesz dobry fundusz czy całkowicie zlekceważysz sprawę i albo wybierzesz nie rozważnie albo pozostawisz tak ważną sprawę przypadkowi i fundusze emerytalne zostaną rozlosowane.

Wiadomo jest że przynależność do OFE jest obowiązkowa, dlatego od początku wprowadzenia w życie takiego obowiązku fundusze emerytalne walczą o jak największą liczbę klientów. Fundusze emerytalne obecne na rynku robią wszystko by zachęcić ludzi do powierzenia im swoich pieniędzy na przyszłe emerytury. Jeśli chcesz wybrać dobrze musisz się zastanowić i zrobić dobre rozeznanie w temacie. Na początku warto po prostu popytać swoich znajomych jakie fundusze emerytalne wybrali i czy są z nich zadowoleni. Da ci to odpowiedni pogląd na sprawę i będziesz mógł przeprowadzić wstępną selekcje. Fundusze emerytalne są jak dobrze skrojony garnitur muszą być dobierane indywidualnie. Nie każdy OFE, który wybrał jakiś twój znajomy będzie odpowiedni również dla ciebie. Dlatego następnym krokiem będzie zapytanie o zdanie jakiegoś specjalisty w tej dziedzinie, który będzie mógł pomóc wyselekcjonować fundusze emerytalne, które mogą wyjść naprzeciw twoim oczekiwaniom i potrzebom. Warto też raz na jakiś czas zaglądać do rankingów OFE, będziesz mógł zobaczyć, które fundusze zaliczają wzrost a które spadek.

Fundusze emerytalne które działają solidnie dają ci gwarancje na to, że twoje gromadzone pieniądze są bezpieczne. Oczywiście w przypadku złego wyboru lub przydzielenia OFE drogą losowania możliwa jest zmiana funduszu emerytalnego jednak niesie to za sobą dodatkowe koszta i stratę czasu. Dlatego potraktuj tą sprawę poważnie i dobrze się zastanów zanim podejmiesz decyzje. Pamiętaj, że w grę wchodzi twoja emerytura czyli pewna i spokojna jesień życia.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum