Gdzie wybrać się na wakacje?

Lato to ulubiony termin dla każdego. Dla młodzieży to ponad 2 miesiące bez nauki. Dla studentów – blisko 3 miesiące przerwy od nauki i siedzenia w bibliotece. Dla pracujących oznacza to około 3 tygodnie bez pracy, w czasie których można wybrać się na upragniony wypoczynek.

Mimo wszystko nadal wielu Polaków decyduje się wybrać na wypoczynek nad Polskie morze – Bałtyk. Agencje turystyczne oferują różne możliwości – poza wypoczynkiem w kraju oferują wycieczki zagraniczne: Fidżi, Chorwacja, Bułgaria, a także Argentyna lub Grecja. Biura turystyczne kuszą ofertami rodzaju first minute, oferując promocje sięgające blisko 15 procent, jeżeli tylko już dziś zamówimy miejsce na wypoczynek.

Możemy się spierać, a także polemizować dokąd najlepiej wyjechać na zagraniczne wakacje. Ostatnio Bułgaria bywa coraz częściej odwiedzanym państwem w czasie wakacji przez Polskich turystów, przede wszystkim dzięki niskim cenom jak i również wysokim temperaturom, które tam panują. Dzięki temu jest to wymarzone miejsce na wypoczynek i zdobycie pięknej opalenizny.

Często również rodacy wyjeżdżają na Kanary i Fidżi. Wyspy te to bardzo ekscytujące lokalizacje, aczkolwiek największa zaletą tych miejsc będzie atrakcyjna cena, porównywalna z cenami nad polskim morzem. I dlatego też nasi rodacy wyjeżdżają coraz częściej na wczasy z dala od Polski.

Dlatego też nie oczekujmy aż kto inny zajmie przed nami turnus w najlepszym kraju. Już teraz powinniśmy pomyśleć o tym, w jakim kraju pragniemy spędzić te wczasy: Bułgaria, Maroko, Grecja, Egipt, Fidżi. Ofert jest bardzo dużo, powinniśmy tylko zdecydować się na jakąś i rezerwować turnus. Przecież na urlop czekamy dwanaście miesięcy.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum