Informatyka – doskonały sposób na zarobek

Sprzęt, programy, oprogramowania czy usługi komputerowe to w naszych czasach niezłe źródło dochodu. Firmy informatyczne potrafią zarobić znaczne sumy pieniędzy wykonując wszelkiego rodzaju usługi informatyczne. Tak dla przykładu przeciętny informatyk za godzinę swojej pracy otrzymuje wynagrodzenie 50 zł. Poprawne zainstalowanie windowsa wraz z dodatkami zajmuje około dwóch godzin. Łatwo można obliczyć że taka inwestycja jest godna polecenia dla osób mających doświadczenie w tej branży a są niezdecydowani jaką działalność otworzyć. Dodatkowo zajmując się sprzedażą takiego sprzętu możemy podwoić swoje zyski.

Chociaż obecnie mamy tak tani sprzęt komputerowy to jednak coraz więcej osób jednak kupuje bardziej wartościowy sprzęt niż by mieli zadowalać się tanimi podzespołami. Tanie laptopy które na naszym rynku są wypuszczane od paru miesięcy nie przekonują klientów do tego że ich jakość jest dobra. Tani sprzęt komputerowy można kupić jeśli w danej chwili nie mamy finansów lub bierzemy taki sprzęt na firmę gdzie wiemy że nie będziemy wykorzystywać pełnych możliwości takiego sprzętu.

Biznes jaki robią firmy komputerowe a w szczególności najpopularniejszy chyba w naszym komputronik. Firma wymieniona przeze mnie prowadzi hurtownie komputerową w której skąd wchodzą setki podzespołów komputerowych. Ich zarobek polega głównie na tym że posiadają setki przedstawicieli którzy na dogodnych warunkach sprzedają sprzęt prosto z ich hurtowni. Zamówienia sięgają paru set tysięcy miesięcznie. Dlatego przodujące firmy komputerowe mają zarobki rzędu paruset tysięcy złotych. Obniżają oni ceny dystrybutorom tak aby oni również mieli na tym jakiś zarobek. Współpraca pozwala na otworzenie firmy nawet początkującym przedsiębiorcą.

Firm komputerowych na naszym rynku jest dużo ale odbiorców stale przybywa dlatego popyt na te urządzenia zawsze będzie taki sam. Doskonałym źródłem zarobku jest nie tylko sprzęt ale także oprogramowanie bez którego taki komputer by nie działał jak należy. System windows kupimy już za 250 zł a pakiet office za 500 zł. Dlatego nie ważne czy jesteś klientem czy sprzedawcą zgodzisz się ze stwierdzeniem że jest to jeden z najlepszych jak nie najlepsze źródło dochodów.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum