Inwestowanie w nieruchomości

Inwestować możemy na różne sposoby. Rodzaje inwestycji dostępnych dla osób fizycznych są zależne w dużej mierze od tego, jak wiele środków finansowych ona posiada. Gdy chcemy zainwestować drobną sumę, nie będziemy kupować na stać na zakup mieszkania w dobrej lokalizacji. Chcąc inwestować kilkanaście tysięcy – raczej nie włożymy ich na lokatę z oprocentowaniem wynoszącym około 4 % w skali roku, czyli zazwyczaj niewiele ponad poziom inflacji.

Oczywiście łatwiej jest inwestować, gdy posiadamy większy kapitał. Wachlarz możliwości jest o wiele szerszy, jak również koszty prowizji mogą być relatywnie niższe. Dla posiadających większe finanse, wciąż popularne jest inwestowanie w nieruchomości. Zakup mieszkania, czy wręcz całej kamienicy może okazać się bardzo profitowy. Szczególnie, gdy mieszkanie znajduje się w centrum miasta, możemy zarabiać na wynajmie. Jako, że ceny nieruchomości w przeważającej liczbie przypadków rosną, odsprzedanie za wyższa cenę jest zamysłem większości z inwestorów lokujących środki w ten sposób.

Niektórzy też decydują się na zakup mieszkania dla siebie i rodziny. To także inwestycja, gdyż przy wynajmie od osoby prywatnej, musimy oprócz czynszu płacić odstępne. Kiedy mamy zamiar pozostać w mieszkaniu na dłużej, bardziej opłacalny może okazać się zakup, niż długoletni wynajem. Na mieszkanie zazwyczaj bierzemy kredyt, który można spłacać przez wiele lat.

Dla inwestorów, którzy nie gustują w nieruchomościach, ciekawym sposobem inwestowania są także surowce. Inwestycja w surowce to nie tylko złoto, ale i miedź, srebro, czy ropa. Przez ostatnich kilkadziesiąt lat, cena złota sukcesywnie rośnie. Co prawda jest to inwestycja dość ryzykowna, gdyż ceny charakteryzują się dużymi fluktuacjami, lecz długookresowo pną się w górę. Jednak inwestycja w złoto powinna być tylko dopełnieniem naszego portfela, a nie jedyną formą pomnażania kapitału.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum