Jak wybrać fotografa na ślub?

Fotografia ślubna to w ostatnich latach modny temat, jeden z częstszych tematów poruszanych w telewizji a także czasopismach. Również internet po brzegi wypełniony jest ofertami fotografów ślubnych, zachęcających do korzystania ze swych usług. Jedni stawiają na cenę, inni na jakość, jeszcze inni na ilość. kogo więc wybrać?

Fotografia ślubna musi przede wszystkim odpowiadać naszym oczekiwaniom, a więc często warto dołożyć kilka złotych żeby mieć zdjęcia ślubne z prawdziwego zdarzenia. Należy głównie zwracać uwagę na to, co fotograf ma do zaoferowania, jakie jest jego spojrzenie i stosunek do fotografii- warto więc w pierwszej kolejności obejrzeć portfolio- odzwierciedla ono styl fotografa, a więc mówi o tym jakich zdjęć możemy się spodziewać. Omijajmy fotografów którzy robią zdjęcia szablonowe, dublują ujęcia, pozy. Fotografia ślubna musi być wyjątkowa, pokazywać powinna każdą parę w sposób odmienny i indywidualny, a nie powtarzalny. Zdjęcia ślubne muszą być zaskoczeniem, niespodzianką. Warto więc wybrać kreatywnego fotografa, który ma świeże spojrzenie na fotografię ślubną, indywidualnie podchodzi do każdej z par. Dobrze jest też zwrócić uwagę, czy fotograf wykonuje zdjęcia ślubne w plenerze, bo to właśnie plenery cieszą się największą popularnością. Warta uwagi jest też jakość wykonywanych zdjęć, bo jeśli chodzi o ilość, nie zawsze jest ona jednoznaczna z dobrą pamiątką ze ślubu. Lepiej jest mieć mniej zdjęć które są bardziej różnorodne, doskonałej jakości i dobrze oprawione, niż setki takich samych zdjęć, które znudzą nam się po pierwszym obejrzeniu.

Zachęcam wszystkie pary do przykładania większej wagi jeśli chodzi o wybór fotografa ślubnego. Na pięknej, wyjątkowej pamiątce z tego najważniejszego wydarzenia w życiu nie można oszczędzać. Znacznie prościej jest dokładnie poszukać i być zadowolonym niż później żałować błędnego wyboru.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

4 komentarze do “Jak wybrać fotografa na ślub?”

 1. Andrzej Says:

  Owszem spojrzenie i doświadczenie fotografa ma znaczenie, ale ładne i udane zdjęcia to jest owoc obustronnej współpracy fotografa i młodych. Nic nie wyjdzie gdy młodzi, na przykład, nie wykroją więcej niż 15 min czasu na plener. Są takie pary, które chodzą na kilkadziesiąt spotkań wyszukując tego wymarzonego fotografa a później nawet się nie uśmiechną do obiektywu w trakcie całego wesela. Ja zawsze na spotkaniu daje do zrozumienia młodym, że też muszą się postarać i że od nich dużo zależy.

 2. Bronsia Says:

  Ja należę do osób, którym bardzo zależy na dobrych zdjęciach z wesela, mimo że obejrzeliśmy wiele prac, tylko kilku fotografów proponuje bardziej oryginalne czy niezwykłe zdjęcia. Ciężko wyszukać kogoś kto za rozsądną cenę (nie mówię, że za 1000zł), ale w granicach rozsądku, wykona dobre zdjęcia. Takie jest moje zdanie, bo wciąż szukamy (już 4 miesiąc) fajnego fotografa.

 3. Sylwia Says:

  To prawda, jeśli chodzi o oryginalność zdjęć ślubnych i weselnych z pleneru z tym często bywa problem, bo fotografowie mają własne ustalone już schematy wg. których pracują. Ale szukaj dalej, przeglądaj galerie, my przypadkowo trafiliśmy na fajnego fotografa, którego prace zobaczyliśmy w warszawskim metrze (Antoni Łoskot). Zadzwoniliśmy i okazało się, że robi też zdjęcia ślubne. Także próbuj, nieraz to kwestia przypadku:)

 4. Bronsia Says:

  Przejrzałam sobie galerię tego fotografa na stronie i bardzo podobają mi się te zdjęcia, nie tylko ślubne, wiec widać, że jest fachowcem i zna się na tym co robi. Może rzeczywiście jest to jakaś opcja..

Opinie i komentarze na forum