Jak wybrać spedytora

Logistyka w obecnym czasie odgrywa bardzo dużą rolę w kondycji firmy. Zwłaszcza jeżeli firma zajmuje się importem lub eksportem towarów, wtedy to spedycja międzynarodowa powinna być oczkiem w głowie osób zarządzających przedsiębiorstwem.

Zwłaszcza gdy firma uczestniczy w międzynarodowym podziale pracy, gdzie elementy, podzespoły pochodzą z różnych stron kontynentu lub nawet zza mórz. 

Zazwyczaj ciężar ekspedycji towarów nakłada się na działy zaopatrzenia, a są firmy w który wyodrębnione są działy importu i eksportu, odpowiedzialne za logistykę.

Istotne jest jednak wybranie rzetelnej firmy z którą podpisuje się umowy na kompleksowe lub częściowe usługi logistyczne w skład których wchodzi transport (drogowy, morski lub lotniczy w zależności od potrzeb) oraz spedycja międzynarodowa.

Najkorzystniej jest jeżeli usługodawca świadczy łącznie wszystkie te usługi. Bo zazwyczaj współpracuje z doświadczonymi i sprawdzonymi firmami transportowymi i armatorami morskimi.

Aby nie być posądzonym o kryptoreklamę nie podajemy przykładu nazwy żadnej firmy, wystarczy poszukać w Internecie, a najlepiej zażądać rekomendacji i sprawdzić osobiście jak dany spedytor wywiązuje się z umów.

Nieocenione są też kontakty i innymi przedsiębiorstwami, które korzystają z usług danej firmy spedycyjnej. Choć bywają i takie przypadki, że w trosce o konkurencyjność, osoby z innej firmy mogą nas wprowadzać w błąd. Rada jest prosta – jak najwięcej opinii, od różnych firm, wtedy można wypośrodkować ocenę i podjąć optymalną decyzję co do współpracy na logistycznej niwie.

Rolą poważnego i chcącego liczyć się w świecie spedytora, jest mieć do dyspozycji środki transportu umożliwiające transport nawet najbardziej skomplikowanych ładunków.

Dodać należy też możliwość zlecania usług w tzw. transporcie multimodalny, czyli z uproszczoną dokumentacją, bez względu na rodzaj środka lokomocji.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum