Jaka lustrzaka

Mam pytanie chcę kupić lustrzankę cyfrową lecz nie wiem jaką kupić na początek. Mam zamiar iść do studium fotograficznego i rozwijać sie w tym kierunku nie mam raczej dużo doświadczenia ale fotografia mnie fascynuje jedyne, zdjęcia jakie robi;em na lustrzance to były na canonie 10d z obiektywem sigma nie pamiętam jaki model. Myślałem nad olympusem e -10 lecz nie wiem czy warto prosiłbym o pomoc aparat mniej więcej do 1500 zl i czy warto kupować używane?? Pozdrawiam.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Jedna opinia na forum; do “Jaka lustrzaka”

  1. admin Says:

    Witam,
    Obawiam się, że 1500 zł to jest dolna granica cenowa tych najtańszych modeli lustrzanek. Proponowałbym przyjrzeć się modelom Nikon d40, Canon 350d i Canon 400d. Jeśli chodzi o Olympusa to nie mam zbyt wiele doświadczenia z ich lustrzankami. Mają one mniejsze fizycznie matryce od Canonów, Nikonów i innych producentów lustrzanek.

    Co do pytania: czy używany, czy nowy – zdecydowanie nowy, chyba że od dobrego znajomego. Nigdy Pan nie wie co ten aparat przeszedł, mógł być na przykład zalany i naprawiony u jakiegoś podrzędnego „naprawiacza”. Poza tym w klasie tanich lustrzanek często stosowane są plastikowe migawki, które mają krótszą żywotność niż metalowe (stosowane w droższych modelach). Migawka zużywa się w miarę robienia zdjęć. Potem koszt wymiany na metalową to ok 500zł.

    Pozdrawia

Opinie i komentarze na forum