Jaka lustrzanka Canon 400d czy Nikon d40?

   Przypadkowo trafiłem na Pana stronę poświęconą fotografii i bardzo zainteresowała mnie jej tematyka. Jestem początkującym “fotografem” i posługuję się na razie kompaktem Olympus SP 350. Planuję jednak w najbliższym czasie zakup jakiejś niedrogiej lustrzanki cyfrowej i z tym wiąże się właśnie moje pytanie do Pana. Jak na razie zastanawiam się nad kupnem jednego z dwóch modeli: Nikon D40x bądź Canon EOS 400D – obydwa są w podobnej cenie ok. 2000 zł. Pytanie brzmi – który z tych modeli może mi Pan polecić, albo może jeszcze inny (w podobnej cenie) godny posiadania?

Z góry dziękuję za poradę.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Jedna opinia na forum; do “Jaka lustrzanka Canon 400d czy Nikon d40?”

  1. admin Says:

    Witam. To dość podobna klasa aparatów. Decydując się na daną firmę wybiera Pan cały system, który będzie Pan kompletował – czyli miedzy innymi obiektywy. Jeżeli zamierza Pan zakupić tylko jeden obiektyw to na dzień dzisiejszy nie ma to wielkiego znaczenia, aczkolwiek w przyszłości może sie to zmienić. Proponował bym wybrać aparat pod kątem obiektywów. Co do Nikona d40 to widziałem nawet tańsze. Jeżeli zdecyduje się Pan kiedyś na używanie starych obiektywów na gwint m42 to Canon się lepiej sprawdza. Oby dwa systemy mają swoich zwolenników i jest to odwieczny spór Canon czy Nikon. Przypuszczam, że obojętnie który Pan wybierze będzie Pan zadowolony.
    Może się Pan również przyjrzeć Sony Alpha 100 który ma wbudowany w body system stabilizacji. Nikon i Canon oferują stabilizację w obiektywach, ale są one wtedy dość drogie i mamy stabilizację tylko w jednym obiektywie.
    Może się Pan też przyjrzeć modelom starszym Nikon d50, Nikon d70, Canon 350d, ale mogą być trudno dostępne i nie koniecznie będą tańsze, chociaż powinny. Dobry jest też Nikon d80 ale już droższy. Decyzję musi Pan niestety podjąć sam:)

Opinie i komentarze na forum