Jaki biznes? – rozważania

W dzisiejszych czasach ucieczka z biznesem do internetu wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem. Jest wiele aspektów przemawiających za pracą przez internet. Podstawową i najważniejszą sprawą jest minimalizacja kosztów działalności. Przykładowo sklep internetowy nie musi posiadać dużych stanów magazynowych a co za tym idzie nie blokuje sobie gotówki. Każde spływające zamówienie, właściciel sklepu może zrealizować sprowadzając towar na bieżąco z hurtowni. Ponadto , wszelkie małe artykuły np. baterie do laptopów mogą być bezpośrednio z hurtowni wysyłane do kupującego. W ten sposób oszczędza się nie tylko na kosztach wysyłek, ale także na zatrudnieniu – nie potrzeba dodatkowych pracowników do obsługi wysyłek. Oprócz handlu materialnymi rzeczami można też sprzedawać coś, co nie potrzebuje nawet wyprodukowania. Takim wirtualnym, wartościowym dobrem są domeny (Webol.pl). Handel domenami, to 'wyższa szkoła jazdy’. Należy przewidując trendy i zapotrzebowania zbierać ciekawe nazwy i następnie je wystawiać na aukcjach. Obserwując nawet tylko Polski rynek domenowy można stwierdzić, że istnieje w nim duży potencjał zarobkowy.

W biznesie najwazniejsze jest zawsze to żeby mieć dobry i skalkulowany dokładnie pomysł na biznes, a w późniejszej fazie to żeby trzymać się dokłądnie z góry ustalonego biznesplanu i nie improwizować w celu poszukiwania rozwiązań nie zgodnych z biznesplanem. Dużo osób nie stosuje w ogóle biznesplanów i potem okazuje się, że nie skalkulowali kosztów jakie trzeba ponosić w biznesie i że to co zarabiają pomimo na pozór dużych sum nie wystarczy żeby zarobić na generowane przez dany biznes koszty. Jepiej zawsze na początku wszystko obliczyć niż potem nie miło się rozczarować i mieć jakieś pretensje do samych siebie lub ewentualnych wspólników. Zawsze miejmy obliczone wszystkie koszty.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Jedna opinia na forum; do “Jaki biznes? – rozważania”

  1. fajna polka Says:

    A co jeśli ktoś nie czuje się zbyt pewnie w internecie i woli tradycyjny biznes. Wydaje mi się, że nieźle można zarobić na prowadzeniu domu weselnego. Zwłaszcza, że można znaleźć fajne i niedrogie projekty http://www.kbprojekt.pl/projekty_domow_weselnych.php a do tego wykorzystać różnego rodzaju dotacje na rozkręcenie własnego biznesu.

Opinie i komentarze na forum