Świadomy sen – Kilka sposobów na świadomy sen

Świadomy sen to sen podczas, którego śpiąca osoba zdaje sobie sprawę z tego, że śni. Jest to coś na zasadzie nagłego odzyskania świadomości w świecie sennych marzeń. Możemy wtedy dokonywać dowolnych czynności, jakie możemy robić na jawie, oraz takich, które w rzeczywistości są nie do zrealizowania. Częstą praktyką jest np. latanie czy wycieczka w kosmos. Lucid dream występują najczęściej u dzieci, jednak za pomocą odpowiednich technik może je wywołać praktycznie każdy z nas.

Najczęściej stosowaną techniką jest prowadzenie tzw. dziennika snów. Polega to na założeniu dziennika w którym zaraz po przebudzeniu będziemy zapisywać wszystko to co zdołamy sobie przypomnieć z marzeń sennych które miały miejsce poprzedniej nocy. Ważne jest, aby robić to zaraz po przebudzeniu, ponieważ wtedy jesteśmy w stanie odtworzyć najwięcej szczegółów. Możemy najpierw zapisywać skróty myślowe, a po wypisaniu wszystkiego co pamiętamy ułożyć z tego spójne opowiadanie zawierające także emocje, które towarzyszyły nam podczas snu. W pierwszych dniach prowadzenia dziennika nie zniechęcajmy się tym, że pamiętamy mało snów. Z czasem ich liczba będzie większa i większa. Zdarzają się przypadki, kiedy jesteśmy w stanie odtworzyć ok. 20 snów z jednej nocy. Nasze senniki czytamy kilka razy dziennie, szczególnie ważne jest, aby wykonywać tę czynność przed snem. U większości osób zastosowanie tej techniki przynosi dobre rezultaty i często jeszcze przed upływem miesiąca przeżywają świadome sny. Drugą, również bardzo skuteczna metodą jest technika przerywanego snu. Przed położeniem się do łóżka nastawiamy budzik, tak, aby za 4 godziny nas obudził. Po 4 godz drzemki słyszymy dźwięk budzika, wstajemy i przez ok 1 godzinę wykonujemy jakąś czynność wymagającą koncentracji. Po godzinie kładziemy się z powrotem do łóżka z myślą, że czekają na nas symbole senne. Czynność ta zwiększa nasze szanse na świadomy sen aż ośmiokrotnie.

Omówiłem tutaj dwie najbardziej skuteczne metody uzyskiwania świadomych snów. Serdecznie zachęcam do ich stosowania i czerpania z wolności, którą nam dają. Dla zapobiegliwych dodam, że z lucid dream może korzystać każdy zdrowy człowiek. No chyba, że masz problemy natury psychicznej lub chore serce. Powodzenia!!!

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

49 komentarzy do “Świadomy sen – Kilka sposobów na świadomy sen”

 1. luki Says:

  powiem wam że najpierw udało mi się osiągnąć LD bez dziennika snów ani tej drugiej metody. Po około 3 dniach odkąd zaczałem robić Testy Rzeczywistości (uderzałem palcem w dłon powtarzając: czy to aby nie jest sen? [we śnie palec przebił by dłoń]) We śnie koło kumpla wybuchł granat a jemu nic sie nie stało, wtedy pomyslałem: zaraz, czy to aby nie jest sen? i kamera z 3 osoby przeszła na 1 osobową , ale po paru sekundach z szoku sie obudziłem ;D ale ogolnie niesamowite przeżycie , polecam, to na prawde jest możliwe!

 2. kris Says:

  Znalazłem tą stronkę zupełnie przez przypadek i jak to przeczytałem postanowiłem napisać komentarz do tego. Co do tego pierwszego sposobu- nie dla każdego jest ten sposób dobry, lecz warto go wypróbować i się trochę pomęczyć, nawet jak w rezultacie nie osiągniemy świadomego snu to będziemy więcej snów zapamiętywać. To chyba na tyle o pierwszym sposobie. Co do drugiego sposobu, nie wiem skąd się tego dowiedziałeś ale ten drugi sposób nie jest na osiągnięcie LD (świadomego snu) tylko na OOBE.
  Teraz tak od siebie. Od kolegów którzy się dobrze znają na tym dowiedziałem się że bardzo dobrym sposobem na osiągnięcie LD jest coś takiego że gdy kładziecie się spać ( najlepiej wtedy kiedy jesteście po prostu zmęczeni ) zamykacie oczy liczycie do 30 i otwieracie oczy na 3 sekundy i tak powtarzacie tą czynność aż osiągniecie LD.

  Pozdrawiam Kris 🙂

 3. lui Says:

  moim sposobem na osiągniecie świadomego snu jest właśnie obudzenie się w środku nocy ..trochę trzeba przetrzeźwieć i kładziesz się zamykasz oczy liczysz do 30 otwierasz oczy robisz test rzeczywistości ja liczę palce..i tak cały czas do puki nie zaśniesz ..nie robię testów przez dzień ani nie mam dziennika snów i często mi się to udaje.

 4. Ninat Says:

  Co do pierwszej metody… Dorosły człowiek ma w ciągu jednej nocy do sześciu snów, więc to, że ktoś pamięta 20 snów jest kompletnym kłamstwem. Druga metoda jest rzeczywiście dość skuteczna, jednak mi udało się osiągnąć LD po jednym dniu treningu techniką rąk.

 5. FirstDance Says:

  Ja jeszcze nie próbowałam tego, ale zwykle nie pamiętam nic ze snów jedynie jakiś szczegół , a czasem zapamiętuje w środku nocy i rano już nic nie pamiętam. Popróbuję na razie jeszcze z ta 1 metodą.
  Może muszę po obudzeniu jeszcze pomyśleć chwile lub zamknąć oczy by sobie przypomnieć?

 6. Świadomy sen Says:

  Dla mnie świadomy sen jest źródłem niesamowitych przeżyć, najlepszym jego atutem jest to że nasze możliwości są wręcz nie ograniczone. To my sami decydujemy co będziemy robić, dodatkowo możemy wyprawiać rzeczy które w świecie realnym są nie możliwe do zrobienia.

 7. Sedrix Says:

  Ninat:
  Jest możliwe zapamiętanie około 20 snów. Czasami kiedy w jednym śnie jest nagła zmiana akcji to umysł uznaje to za nowy sen podczas tej samej fazy REM. W końcowych fazach snu zdarza się to nawet do 3 razy. Jest też możliwość, że przy usilnych staraniach umysł przypomina sobie jakieś zdarzenie z życia, lub sen z wcześniejszych nocy jako dzisiejszy.

  First Dance:
  Tak najlepiej zamknąć oczy i powtórzyc pare razy chce przypomniec sobie sen! 😀

  Kris:
  2 sposób jest na Lucid Dream.
  Na OOBE trzeba zasnąć i nie utracić świadomości

  Pozdrawiam ;P

 8. Krzysiek Says:

  Mam 13 lat. 2 dni temu miałem świadomy sen. Pływałem w wodzie powiedziałem sobie że zaraz woda zniknie i zniknęła 🙂 Potem chciałem być na scenie i całować się ze Swoją dziewczyną u tak się stało. Od dzisiaj prowadzę dziennik snów za 2-3 tyg. powiem czy przynosi to efekty 🙂

 9. ... Says:

  tak 2 tyg no fajnie ze się podzieliłeś 😛

 10. Kitka Says:

  hejka mam pytanie bo czasami mi się zdarza ze się budzę otwieram ( albo i nie) oczy i po chwili dalej jakby śnię z ta różnicą ze to ja wymyślam rzeczy, które się tam dzieją nie nie widzę ich tyko o nich myślę i wtedy myślę ze to jest po prostu lenistwo i to coś robię dalej potem zwykle mnie ktoś budzi ja otwieram oczy ale wiem, że to nie był sen co to jest??? :O

 11. Ebullient Says:

  Najlepsza metoda: połączenie wszystkich metod ;] Ja osobiście zaczęłam mieć świadome sny przy metodzie z budzeniem się po czterech godzinach snu. Polecam ją. A dziennik snów może i trochę pomaga, ale ja go bardziej używam do odczytywania symboliki snów. A co do testów rzeczywistości to przynoszą ciekawe efekty. Pozdrawiam 🙂

 12. Rozwojnik Says:

  Najlepszą i starą jak świat, a zarazem najskuteczniejszą metodą jest prowadzenie dziennika snów + wyrobienie sobie nawyku wykonywania testów rzeczywistości.
  Dopiero potem, gdy już w ten sposób będziemy wstanie osiągnąć świadomy sen raz na 2-3 dni polecam eksperymentować z innymi metodami.

 13. Kkk Says:

  Chciałabym zastosować metodę budzenia się w nocy, liczenia do 30 itd. Ale nie wiem jak zrobić żeby budzić się w nocy. Czy ustawienie sobie budzików to dobry pomysł? Obawiam się że nie jestem wstanie obudzić się sama z siebie.

 14. Gość Says:

  Witam wszystkich mam pytanie, która metoda jest najszybsza i najskuteczniejsza. Zawsze chciałem przeżyć świadomy sen, ale mi nie wychodzi. Powiedzcie mi jaki zrobić najlepiej TS?

 15. Justyn@ Says:

  A możliwe jest żeby mieć problem z odróżnieniem świadomego snu od rzeczywistości, bo to wszystko brzmi extra ale boje się że mi się pomyli rzeczywistość ze snem. Bowiem czy już za 1razem czy możne za 30, ale czy jest ryzyko???

 16. Sascha110 Says:

  Dzisiaj miałam świadomy sen. Nie przygotowywałam się do niego ani nie chciałam go mieć . W czasie snu nie mogłam się obudzić nie było to takie straszne ale trochę się bałam. Zauważyłam że gdy śpię w nieswoim łóżku albo w nietypowym miejscu dobrze zapamiętuję sny raz nawet lunatykowałam. Wczoraj była Wigilia, może to dziwne ale naszła mnie ochota na spanie pod choinką. To właśnie pod nią miałam swój pierwszy świadomy sen spróbuję dziś znowu ale w innym miejscu.

 17. Patryk Says:

  Witam !
  Swoją „przygodę” z LD zacząłem 2 tygodnie temu. Przed snem powtarzałem sobie „idę spać, gdy jutro wstanę będę pamiętał mój sen” ten sposób zadziałał.
  Wczoraj miałem swój pierwszy LD. Zatkałem sobie nos i mogłem oddychać. Kilka chwil później nastąpiło fałszywe przebudzenie.

 18. ToSieQa Says:

  yy…
  ja mam tak, że zasypiam z muzyką a potem ta muzyka leci i jest w śnie 😀
  ja pamiętam sny i dzisiaj zaczynam pisać sny w zeszycie, specjalnie kupiłam 🙂
  ktoś ma dobre techniki ?
  te tutaj nie za bardzo przypadły mi do gustu 🙁
  moje gg 22524965
  piszcie 🙂
  jak się rano do szkoły budzę (12lat mam) i śni mi się że się obudziłam i że się myje, ubieram itp, a ja nadal spię.

 19. Santa's little helper Says:

  mój chłopak zauważył że miewa świadome sny po zażyciu melatoniny (dostępne w aptece bez recepty), wydaje mi się że u siebie też zauważam taka prawidłowość

  ostatnimi czasy kilkakrotnie zdarzyło mi się uświadomić sobie że śnię (bez żadnych testów typu wyżej wymienione czy otwieranie książki na przypadkowej stronie, zapamiętywanie strony, otwieranie z powrotem i zauważanie że numer str się zmienił), z tym że świadomy sen kończył się chwilę potem, za każdym razem czułam że się budzę, usiłowałam temu zapobiec i nie wychodziło. jakiś pomysł jak temu przeciwdziałać?

 20. hejaho Says:

  Zdecydowanie testy rzeczywistości to jeden z bardziej skutecznych sposobów na osiągnięcie LD, o ile uda się wyrobić taki nawyk na robienie tych testów kilka, kilkanaście razy dziennie. Przyglądanie się wszelkim zjawiskom dnia codziennego i automatyczne pytanie „czy to nie jest dziwne? może to sen?” też bardzo pomaga. Trzy pierwsze LD miałem w ciągu tygodnia odkąd zacząłem się tym interesować (pewnie dlatego że ciągle o tym myślałem), ale to była kwestia może 15 sekund i się budziłem. Dopiero kiedy byłem do tego bardziej przygotowany (testy, plan działania), za którymś razem spojrzałem na swoje dłonie i pomyślałem że przecież zawsze miałem wszystkie palce ;] Swoją drogą, dziwna sprawa że we śnie człowiek sam się próbuje oszukać że to jednak nie sen. Gapiłem się na te ręce dłuższy czas, nie mogąc uwierzyć że to sen i starając się przypomnieć gdzie te palce mogłem zgubić… 😉

 21. klaudia Says:

  ja kiedy miałam parę latek obiecałam sobie, przysięgłam ze skapnę się kiedy coś w moim śnie będzie nierealne i sen miałam taki, że rzucali we mnie kulami, i skapłam się i pomyślałam że chce się obudzić, i tak było, ale ostatnio też we śnie skapłam się ze to jest sen, bo pomyślałam ze chce latać i zaczęłam, wiec mowie sobie przecież to jest sen i faktycznie był! ale zapomniałam i zaczęłam normalnie śnić i długo się tym nie pobawiłam …

 22. Artur Says:

  Ale z was świry… 🙂

  a tak poważnie to ja śnię świadomie jak nad ranem się przebudzę i miałem tak piękny sen, że nie chcę by się skończył, więc świadomie nie pozwalam sobie na obudzenie i w tedy prawie w pełni kontroluje wydarzenia we śnie.

 23. Asia Says:

  Ejjj, na mnie nie działają te takie różne sposoby z np. Wyciąganiem przed siebie rąk, i mówieniem, że to sen… Spróbuję jeszcze dziennika snów. Mam nadzieję, że się uda 😀

 24. klyku5 Says:

  Jeszcze nigdy nie próbowałem tych technik ale może i warto. Ostatnio udało mi się wejść w świadomy sen przez przypadek. Budzik obudził mnie o 6:20 bo musiałem iść do szkoły, akurat w czasie snu…wyłączyłem budzik, popatrzyłem parę sekund w przestrzeń i doszedłem do wniosku, że pierniczę tę budę i chcę kontynuować sen. Zaśnięcie nie było problemem, ale tym razem miałem pełnię władzy nad snem. Zacząłem tam gdzie wcześniej przerwał mi budzik 🙂

 25. JUSTIN Says:

  hello….jeszcze nie próbowałem żadnych metod jeśli chodzi o te świadome sny…ale bardzo chciałbym spróbować..jeśli mógłby ktoś mi poradzić dobre techniki to to jest mój numer gg 28359213..proszę napiszcie 🙂

 26. Artur Says:

  Ja też miałem świadomy sen. Mam 13 lat i kiedy chce to we śnie mogę słyszeć co się dzieje poza moim „ciałem”.

 27. świntuszek Says:

  Ja przeżyłem już około 3-4 świadomych snów [bez ćwiczeń]. Nie wiedziałem ze takie coś w ogóle istnieje…. trochę tam poświntuszyłem. Było zajebiście 😉

 28. ... Says:

  Ja próbuje mieć ten sen już od roku i mi się nie udaje tylko czasami sam z siebie się robi 😀 Ale rzadko. Dziennik pomógł mi tylko w zapamiętywaniu snów.

 29. Ane.... Says:

  Próbowałam różne metody na świadomy sen już dość długo, wychodziło mi w POŁOWIE….. Jakby ktoś z was mógłby mi pomóc, niech pisze na moje gg…….. 35791045

 30. Mkmistrz Says:

  może ktoś wie czemu lewitować nie mogę w świadomym śnie

 31. Asia Says:

  To prawda, że człowiek może mieć 20 snów. Ale musiałby spać wtedy bardzo długo. To kiedy śpimy dzieli się na fazy, sen jest bodajże przedostatnią fazą. Cały cykl powtarza się, w zależności od tego ile śpimy, tyle mamy cykli. Pierwszy cykl jest czymś w stylu „lekkie śnienie” można Cię z niego łatwo wybudzić. Czytałam kiedyś dużo o śnie na pewnej stronce, lecz nie pamiętam adresu. Były tam nazwy kolejnych faz i wszystkie były opisane. Świadomy sen uzyskać można, lecz dla niektórych osób zajmuje to więcej czasu. Sama do tej pory nie miałam świadomego snu, bo tego nie chciałam. Nie zawracałam sobie tym głowy. Jeśli chcecie mieć świadomy sen, musicie tego chcieć, przed snem myślcie o tym że chcecie mieć taki świadomy sen. Po pewnym czasie to pomoże.

 32. Asia Says:

  W tym komentarzu minę się trochę z tematem. Napiszę tu jak zrobić aby nie mieć koszmarów, aby to zrobić trzeba uzyskać świadomy sen. Kiedy w świadomym śnie goni Cię potwór z koszmaru, zapytaj się go dlaczego to robi. Często jest tak że po prostu chciał się z Tobą zakolegować, bądź coś zgubiłeś. Jeśli potwór już Ci to powiedział, poproś go o prezent. Wtedy już Cię nie powinien dręczyć. Ten potwór, lub coś co Cię gnębi, nie chodzi tu o postać z jednego snu. Chodzi tu o postać, lub rzecz która często się pojawia w twoich snach. Najczęściej jest to spowodowane tym, że się tego kiedyś przestraszyłeś/aś bądź przeżyłeś traumę z tą rzeczą, osobą, z tym zwierzęciem.

 33. Sandra Says:

  heyoo. Jestem Sandra mam 13 lat i dziś miałam przepiękny świadomy sen, pamiętam każdy szczegół. Każdy jeden moment. Nie do końca pamiętam co w nim mówiłam. Bardzo bardzo bardzo chce go powtórzyć. Właśnie szukając stronki z dobrym opisem znalazłam to, ale nie wiem czy to pomoże :/ przeczytałam wasze komentarze. Dziś chce powtórzyć mój sen, ale tak żeby móc go kontrolować. 😀 trzymajcie za mnie kciuki :*

  P.S. dziś chce założyć dziennik snów. (czy jak to tam) i zaraz zapisać w nim dzisiejszy sen. :))

 34. Bogna Says:

  Ja miałam świadomy sen dzisiaj, ogółem mój 3 w życiu. Byłam ciekawa co go spowodowało, więc poszperałam w necie i muszę powiedzieć, że to chyba właśnie chodzi o to przebudzenie się po kilku godzinach i liczenie do 30. Co prawda ja nie liczyłam, ale obudziłam się jakoś po 4 godzinach, zapaliłam papierosa, wypiłam kilka łyków kawy, ale stwierdziłam, że dzisiaj sobie daruję i poszłam dalej spać, co trochę otwierając oczy czy to dobry pomysł… no i zasnęłam ;p Co prawda ze snu nie pamiętam żadnych nadrzędnych szczegółów a jedynie sam jego zamysł, co lepsze nie robiłam testów rzeczywistości(kiedyś na nich właśnie ćwiczyłam wchodzenie świat LD), moja podświadomość powiedziała mi że to właśnie sen. Był też niezwykle realny, wiedziałam jednak, że śnię.

 35. ... Says:

  Życzę powodzenia w dalszym „uczeniu się”. ;P

 36. niezapominajka Says:

  to niesamowitę, że podczas świadomego snu możemy robić wszystko co tylko chcemy – dosłownie wszystko! polecam ;P

 37. Angie Says:

  Hm. Mi z tym świadomym śnieniem coś nie idzie. Próbuję różnych technik od dawna, ale i tak nic mi nie wychodzi, może raz uświadomiłam sobie, że śnię, ale i tak od razu się obudziłam. Ale najdziwniej miałam ostatnio. Mój sen wydawał się nierealny, niezwykły itp. i pomyślałam sobie „a może to jest mój sen?”, po czym stwierdziłam, że nie, to na pewno jest rzeczywistość. A ten sen był naprawdę dziwny.

 38. GrubAla Says:

  Hmm… Może to niezwykle ale ja świadome sny mam od dziecka! Trwa to całe moje życie , naprawdę zawsze myślałam ze to musi być normalne ale widzę ze tutaj się tego uczycie. Zawsze tylko ja mam wpływ na to co dalej zrobię i nawet kiedy się obudzę, naprawdę po prostu w śnie wiem o tym ze to sen i jak czasami zabrnę w nim za daleko to chce się obudzić i po prostu otwieram oczy. Zawsze podobało mi się ze mogę wracać do snu po przebudzeniu się i zmienić wydarzenie. To głupie, dlaczego ja posiadam ta umiejętność nawet o tym nie wiedząc ze to coś innego?

 39. agnieszka Says:

  trochę się boję tego świadomego snu
  znajomi opowiadali mi o tym ze to świetna sprawa i ze warto spróbować
  ale jak się z tego snu wybudzić ?
  czy nic mi nie grozi podczas takiego snu ?

 40. >>> Says:

  @up
  w przeciwieństwie do OOBE
  nic ci nie grozi a budzisz sie normalnie :> rano XD

 41. Mateusz Says:

  Powiem wam, że świadomy sen to jest moje drugie życie. To jest coś nie do opisania i jest to w stanie osiągnąć każdy człowiek. Nie trzeba mieć talentu, trzeba tylko ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Panowie uważajcie tylko z uprawianiem seksu w takim śnie, gdyż wytrysk to coś normalnego (przynajmniej u mnie ;D heh), ale najlepsze jest to, że można go uprawiać z kim się chce i gdzie się chce, np. na księżycu lub piramidzie w Egipcie, potwierdzone przeze mnie ;D pozdrawiam świadomych !

 42. mateusz Says:

  Witajcie! Mam 14 lat. Od prawie urodzenia nic nie robiąc i nawet nie myśląc o tym doznawałem świadomego snu. (nawet tego nie chcąc i nie probójąc nigdy tego osciagnac) Niestety zawsze po zorientowaniu sie ze to tylko sen nigdy nie udalo mi sie go kontrolowac. Dopiero od dzis zaczolem sie tym interesowac. A sam nie wiem czemu swiadomy sen „przyszedl do mnie sam” .
  Mam pyt. do was jak to zrobic/pomyslec/wyobrazic sobie by ziscilo sie to co chce. Oczywiscie mam wplyw na wydarzenia jakie dzieja sie w moich snach lecz niestety jak zażycze sobie by latać to się tak nie dzieje. ;/ Bardzo bym chcial udoskonalic ta umiejętność ktora dostalem od losu 🙂

 43. mateusz Says:

  Zapomniałbym. Nie zawsze mialem swiadome sny ale odziwo od dziecinstwa pamietalem zawsze wszystkie sny pod czas spania. Nie wiem czemu .

 44. R@yne Says:

  mi się raz udało… nie wiem jakim cudem… ale po prostu zaczęłam czytać o świadomym śnie i też tak chciałam. Parę dni po tym jak usłyszałam o czymś takim po prostu poszłam spać normalnie jak zawsze, zaczęłam śnić, byłam w jakimś domu który pierwszy raz widziałam na oczy ale nie wydawał mi się obcy i po prostu w pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że śnię…nie robiłam żadnego testu rzeczywistości itp… tylko stałam tak i wiedziałam że to jest sen. Pierwsze co mi przyszło na myśl to że chciałabym znaleźć się na plaży ale szybko przestałam bo gdzieś czytałam, żeby tak nagle nie zmieniać otoczenia bo może cię wyrzucić ze snu, więc zaczęłam myśleć o czymś mniejszym, zamknęłam oczy i pomyślałam że chce zobaczyć różę…i zobaczyłam, później chciałam zobaczyć osobę…otwieram oczy a tu ten ktoś idzie po schodach i podchodzi do mnie….i wtedy BUM…zadzwonił mi budzik i było już po śnie…to był jedyny raz ale mam nadzieje że nie ostatni 🙂

 45. M Says:

  do mnie przyszło samo.
  Kawa do nauki nocnej podczas sesji, później poddanie się i po jakimś krótkim czasie, kiedy jeszcze kawa dobrze działała pójście spać. chwila moment i paraliż senny, po tym przejście w zależności od dnia do LD albo OOBE. na początku sie przestraszyłam ale już jest ok 🙂 teraz ćwiczę koncentrację, bo jeszcze pełnej kontroli nad wszystkim nie mam.
  Pozdrawiam 🙂

 46. Budzik Says:

  Trezba spowodować tzw. Świadome śnienie. Pozdrawiam

 47. DolaN Says:

  ja wam powiem że dzisiaj (dnia 10.11.12) mam chęć aby wejść w świadomy sen przeczytałem juz wiele na ten temat i znam dzięki temu juz 4 techniki i

 48. Marcin Says:

  Ja mam trochę inaczej jak powinno to wyglądać. Gdy mam świadomość że śnie muszę czasem powtarzać tysiąc razy by coś się stało ,a gdy w normalnym śnie wystarczy że coś zechce i to mam . Mam parę dobrych sposobów na odróżnienie snu od realu. Gdy plywamy możemy oddychać pod wodą. Dużo myśleć i chcieć czegos. No i oczywiście nietypowych zdarzeń i zachowań ludzi.

 49. Sen Says:

  Mi się raz udało… nie wiem jakim cudem… ale po prostu zaczęłam czytać o świadomym śnie i też tak chciałam. Parę dni po tym jak usłyszałam o czymś takim po prostu poszłam spać normalnie jak zawsze, zaczęłam śnić, byłam w jakimś domu który pierwszy raz widziałam na oczy ale nie wydawał mi się obcy i po prostu w pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że śnię…nie robiłam żadnego testu rzeczywistości itp… tylko stałam tak i wiedziałam że to jest sen. Pierwsze co mi przyszło na myśl to, że chciałabym znaleźć się na plaży ale szybko przestałam bo gdzieś czytałam, żeby tak nagle nie zmieniać otoczenia bo może cię wyrzucić ze snu, więc zaczęłam myśleć o czymś mniejszym, zamknęłam oczy i pomyślałam że chce zobaczyć różę…i zobaczyłam, później chciałam zobaczyć osobę…otwieram oczy a tu ten ktoś idzie po schodach i podchodzi do mnie….i wtedy BUM…zadzwonił mi budzik i było już po śnie…to był jedyny raz, ale mam nadzieje że nie ostatni.

Opinie i komentarze na forum