Kolczyki

Kolczyki w tych czasach są asortymentem każdej kobiety, stanowią idealny dodatek do niemal wszystkich rzeczy, ubrań. W sklepach jest dostępny bardzo duży wybór kolczyków na różne okazje oraz przystosowane do wieku klientki.

Kolczyki stanowią jeden z pierwszych dodatków, jaki został wymyślony przez człowieka, od niepamiętnych czasów kolczyki stanowią prawie niezbędny dodatek każdej kobiety. Z biegiem czasu kolczyki były zmieniane i używane w różnorakich miejscach ciała jak na przykład brew, język czy pępek a nawet miejsca intymne. Obecnie kolczyki mogą nawet oznaczać przynależenie do poszczególnych grup społecznych. Coraz częściej kolczyki są także używane przez mężczyzn, najczęściej jest to piercing dolnej wargi lub brwi, jednak kolczyk w uchu u mężczyzn oznaczał przynależność do grupy homoseksualistów. Jednak znane są przykłady z historii gdzie poszczególne społeczeństwa wykorzystywały Kolczyki , aby czcić bogą albo podkreślić bardzo ważne zdarzenia lub wysoki status społeczny. Współcześnie sklepy jubilerskie mają do zaproponowania bardzo pomysłowe i atrakcyjne modele, dlatego każda kobieta lub mężczyzna mają możliwość kupić kolczyki według własnego widzimisie.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Jedna opinia na forum; do “Kolczyki”

  1. Agnieszka Says:

    Ja Chodzę do 5 klasy Szkoły Podstawowej i mam 8 kolczyków w prawym uchu mam 3 a w lewym 5 może trochę za wcześnie i źle, że sobie zrobiłam jestem za młoda trochę, ale w sumie to sama sobie przebijam nie jeżdżę do specjalistów do kosmetyczek i w ogóle, bo się nie opłaca głupie przebicie kolczyka w uchu na chrząstce kosztuje ponad 100 złoty, a ja płace tylko za kolczyka srebrnego niecałe 10 złoty… więc do kosmetyczki się nie opłaca jechać nawet jeśli się ma blisko!

Opinie i komentarze na forum