Kredyty

Kredyty zaczynają odgrywać coraz większą rolę w życiu każdego człowieka. Oferty najróżniejszych ich form dosłownie otaczają nas z każdej strony. Już nie tylko ulotki wkładane do skrzynek pocztowych, ale indywidualne oferty kierowane do konkretnych ludzi są na porządku dziennym. Do tego reklama kredytów w radio i telewizji dopełnia całości.

Taki stan rzeczy powoduje, że lawinowo rośnie liczba zakupów przedmiotów, które często są zupełnie zbędne w gospodarstwie domowym. 'Łatwe’ i szybkie pieniądze prowadzą do nadmiernego zadłużania się, wprowadzającego duże problemy nie tylko dla kredytobiorców.

Bardzo często nakręcona do maksimum spirala zadłużenia w której np. karty kredytowe spłacane są przez zaciągnięty kolejny kredyt gotówkowy, sprawiają, że banki nie mają najmniejszych szans na zwrot pożyczonych pieniędzy. Doprowadza to stanu, w którym instytucje finansowe przestają udzielać wszelkich pożyczek jeśli nie mają absolutnej pewności spłaty zadłużenia. Obecnie cierpią na tym przedsiębiorcy, którzy nie mają szans na otworzenie własnej działalności gospodarczej, bo wiele banków wstrzymało kredyty dla firm (Sokolowsko.info.pl) nowo powstających. Bardzo możliwe, że taki impas zostanie niebawem przełamany przez powolne wychodzenie gospodarek światowych z kryzysu gospodarczego. Odczyszczenie atmosfery z trudnych kredytów powinno otworzyć drogę do pieniędzy i tym samym rozwoju firm.

Bez względu jednak na przeznaczenie pieniędzy pochodzących z kredytu należy bardzo uważać na realną możliwość spłaty swoich bieżących zobowiązań, aby opisywane powyżej sytuacje nie powtórzyły się w przyszłości. Musimy zawsze na sto procent mieć pewność, że każdy kredyt który wzięliśmy będziemy w stanie spłącać i żę nie będziemy nigdy zalegać z ratą bo wtedy moglibyśmy zostać narażeni na naprawdę duże dodatkowe koszty.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum