Kredyty hipoteczne w 2011

Rok 2011 z pewnością nie będzie udany dla banków, które nie będą miały możliwości przyznania klientom aż tak wielu kredytów hipotecznych.

Wprowadzenie głośnej rekomendacji T oraz stopniowe eliminowanie programu rodzina na swoim, to przyczyny zmniejszania liczby przyznawanych kredytów hipotecznych.Rekomendacja T została wprowadzona do Polski ze względu na naszą przynależność do Unii Europejskiej.

Unia Europejska wymaga tego, by kredyt hipoteczny był przyznawany racjonalnie, a w wielu bankach wyglądało to w ten sposób, że kredyt otrzymywał każdy kto o niego wnioskował. Tak to wyglądać nie powinno, gdyż tym sposobem do wielkiej biedy doprowadzały się tysiące Polaków. Pobierali kredyty, których nie mieli później jak spłacać.

Kredyty hipoteczne będą cieszyły się mniejszym zainteresowaniem również ze względu na program rodzina na swoim, który nie będzie już dostępny dla rodzin, które chcą dokonać zakupu nieruchomości na rynku wtórnym. Z tego względu bardzo mocno zostanie obniżona zdolność kredytowa. Rodzina na swoim spłacała nawet kilkaset złotych odsetek za klienta, tak więc o tyle więcej, musiałyby płacić poszczególne osoby za spłacany kredyt. Wprawdzie banki już teraz proponują swoim klientom coraz bardziej korzystne warunki, ale mimo wszystko to nie to samo – rodziny na swoim nie da się w żaden sposób nadrobić.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum