Kredyty konsolidacyjne lepsze niż pożyczki pozabankowe?

Masz dość płacenia kilku rat kredytowych w różnych terminach. Chciałbyś płacić raz, nawet jeśli kwota byłaby znacznie wyższa? Jeśli nie martwisz się o brak środków na koncie to pomyśl o kredycie konsolidacyjnym. Jeśli zobowiązania finansowe posiadasz w różnych bankach wybierz kredyt konsolidacyjny w tym, w którym warunki najbardziej Ci odpowiadają.

Warto dodać, że nie każdy bank ma w swojej ofercie kredyt konsolidacyjny, a jeśli nawet to może się nie zgodzić na konsolidację kredytu. Takie kredyty konsolidacyjne najczęściej są bardziej korzystne niż pożyczki pozabankowe od prywatnych inwestorów (Kurier-bankowy.pl). Trzeba pamiętać, że konsolidacja kre4dytu często wiąże się z dodatkowymi kosztami. Z jednej strony zyskujemy jedną ratę zamiast kilku, tym samym nie musimy pamiętać o wszystkich terminach. Co więcej wydłużamy czas spłaty zobowiązania finansowego, a tym samym dłużej płacimy kredyty, bank zarabia na nas więcej.

Tym samym zawsze warto zastanowić się dwa razy nad samym pomysłem, żeby zaciągnąć zobowiązanie finansowe. Każdy kto już posiada jakiś kredyt doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie tak łatwo jest spłacać raty, a co dopiero kiedy w grę wchodzi ich więcej. Można się w tym wszystkim pogubić, a banki tylko na to czekają, żeby móc przy następnej okazji powiedzieć, że nie wywiązywaliśmy się z poprzednich kredytów w terminach to teraz nam pożyczki nie udzielą. Każdy zadłużony, albo ten kto posiada negatywną historię kredytową może jednakże skorzystać z pomocy osób trzecich, czyli pożyczek prywatnych, albo pożyczyć pieniądze w innych instytucjach – pozabankowych. Zawsze to jakieś wyjście z sytuacji. Pożyczki prywatne mogą być dobrym rozwiązaniem pod warunkiem , że pożyczymi pieniądze bezpośrednio od kogoś i nie będziemy opłacać jakiś nikomu nie potrzebnych pośredników.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum