Laminowanie

Laminowanie jest sposobem na zwiększenie wytrzymałości materiału poprzez pokrycie go warstwą mieszanki epoksydowej lub poliestrowo-szklanej. Laminować można wiele przedmiotów np. meble, lecz najczęściej metodę tę wykorzystuję się w poligrafii do uszlachetniania wydruków. Dokumenty zabezpieczone tą metodą nie zniszczą się, nie pogniotą, nie zabrudzą, będą zawsze czytelne i pozostaną w niezmienionym stanie, nie da się bowiem nanieść zmian na zalaminowany dokument.

Laminowanie można wykorzystać również do zabezpieczania przed zniszczeniem różnych materiałów reklamowych takich jak na przykład: tablice reklamowe, banery, plansze. Materiały tak zabezpieczone nabierają szlachetności, odporności na uszkodzenia mechaniczne ,warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.

Elementy pokryte laminatem są również łatwe do utrzymania w czystości. Tablice reklamowe czy banery, które zwykle bardzo szybko się brudzą, wystarczy tylko przemyć łagodnym środkiem myjącym i wodą a odzyskają pierwotny elegancki wygląd. Trzeba jedynie uważać aby nie uszkodzić mechanicznie laminatu, lecz przy odrobinie uwagi i dokładności uszkodzenie takie jest bardzo mało prawdopodobne.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum