Last minute w 2011 mniej atrakcyjne?

Biura podróży oraz analitycy sugerują bardzo dużą niepewność z zakresie wydarzeń, które będą miały miejsce w roku 2011. Sezon 2010 był bardzo kiepskie. Upadły dwa ważne biura podróży, a dodatkowo, większość biur nie dała rady wygenerować zysków. Czy na tej podstawie można spodziewać się dobrego sezonu 2011?Przedstawiciele biur podróży uważają, że sezon 2011 będzie jeszcze gorszy od poprzedniego, a przyczyn będzie mnóstwo.

Rozpocznijmy od tego, że od początku roku wchodzi wyższy podatek VAT, co oznacza, że ceny będą musiały być wyższe. Kolejnym ważnym czynnikiem, który negatywnie wpłynie na zainteresowanie wyjazdami są wyższe, obowiązkowe ubezpieczenia dla biur podróży. Jest to kolejny czynnik powiększający koszty. Nie zapominajmy również o poważnej roli różnic kursowych. W ostatnich tygodniach waluty osiągają szczyty.

Jeśli sytuacja w nadchodzącym czasie nie ulegnie zmianie, to z pewnością ceny wyjazdów turystycznych będą bardzo wysokie. Możemy już zapomnieć o wyjazdach typu: last minute Grecja, z cenami na poziomie 500 złotych na tydzień. Last minute oczywiście będą, ale nie aż tak bardzo atrakcyjne. Powinniśmy się nastawiać na bardziej racjonalne gospodarowanie środkami ze strony biur podróży, które będą dbały o bezpieczeństwo swoich finansów. Pochopne podejmowanie decyzji może nie doprowadzić do niczego pozytywnego.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum