Łódź – szkolenia: „Dni uczenia się Dorosłych” 2010

11 i 12 września 2010 roku przeprowadzono kampanię społeczną „Dni uczenia się Dorosłych”. Głównym celem organizatorów jest uświadomienie osób powyżej 25 roku życia, iż uczyć można się całe życie. W tym roku miastem goszczącym była Łódź. Szkolenia miały bardzo zróżnicowaną tematykę, w zależności od zainteresowań czy wykonywanego zawodu.

Osoby dorosłe, często bezrobotne, nie wiedzą, co może pomóc im znaleźć pracę. Jest to jeden z powodów zorganizowania „Dni uczenia się Dorosłych”. Kampanie takie organizowane są na całym świecie, ale głównie w Europie i Australii. Jest to, także sposób na walkę z analfabetyzmem i zastojem społecznym.

Kampania chce wspomóc bezrobotnych bądź niewykwalifikowanych dorosłych Polaków. Pojawia się zresztą coraz więcej inicjatyw tego rodzaju. Osoby powyżej 50 roku życia po przejściu specjalistycznych szkoleń mogą spodziewać się lepszych ofert pracy. Szkolenia w Łodzi, które zostały zaoferowane obracały się wokół tematyki szkoleń komputerowych, internetowych bądź unijnych.

Jeżeli myślimy o podniesieniu swoich kwalifikacji zawodowych, nie wahajmy się – znajdźmy odpowiedni kurs. W większych miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Kraków czy Łódź – szkolenia organizowane są przez wiele instytucji i firm. Poziomy zaawansowania również dobieramy względem swoich umiejętności.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum