Materace i poduszki

Problemy ze snem? Zmień poduszkę! I materac. Jeśli nie możesz spać, masz migreny, bóle głowy, cierpisz na bezsenność – sprawdź na czym śpisz. Być może zmiana poduszki, może zmiana materaca – pomoże Ci się pozbyć tych problemów.

Dobra poduszka do spania powinna być przyjazna pod każdym względem dla naszego ciała i umysłu. Ważne, aby nie powodowała uczuleń i alergii. najlepiej jeśli jest zrobiona z naturalnych surowców i materiałów.

Następnie niech będzie niezbyt duża. Jeśli poduszka jest za duża, wtedy trudno nam się będzie odpowiednio na niej położyć. jeśli natomiast poduszka nie będzie za duża – łatwiej będzie nam ją ukształtować sobie pod głową i karkiem.

Niech poduszka, na której śpimy, będzie ‘formowalna’, tzn. niech będzie ją łatwo ukształtować nam pod głową. Dzięki temu łatwiej będzie nam na takiej poduszce przyjąć pozycję fizjologiczną, w której nasz kark nie będzie powyginany.

A co z materacem? Materace do spania są jeszcze ważniejsze od poduszek – na materacu leży całe ciało, na poduszce tylko głowa. przede wszystkim materac nie powinien się zapadać pod nami. jeśli mamy stary, zapadający się materac – pozbądźmy się go koniecznie. Materac powinien być z jednej strony wygodny, ponieważ nie ma sensu się katować, z drugiej zaś strony powinien nam dawać solidne podparcie pod nasze ciało. Wybór odpowiedniego materaca sprawi, że nasze ciało będzie wypoczęte gdy z niego wstaniemy.

Materace gąbkowe, które kiedyś były standardem teraz na szczęście powoli przechodzą do historii. Teraz mamy możliwość wypróbowania innych, dobrych materaców. Nie bójmy się eksperymentować, jednocześnie pamiętajmy o tym, że około 1/3 część naszego życia będziemy spędzać na materacu! na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy, prawda?

Życzę wszystkim dobrych snów, znalezienia dla siebie odpowiedniej poduszki i dobrego materaca

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum