Monitory dotykowe, pomoc przy dużej rotacji personelu

Jednym z największych problemów z którymi musi borykać się niemal każdy sklep niezależnie od branży jest ogromnie wysoka rotacja personelu. Wynika to w głównej mierze z niskich zarobków na stanowiskach kasjer – sprzedawca i dość trudnych warunków pracy, zwłaszcza w galeriach handlowych i marketach. Z tego powodu, większość pracowników traktuje etat sprzedawcy jako pracę tymczasową, na chwilę aż do momentu kiedy nie znajdą innej, bardziej ekonomicznie opłacalnej pracy.
Dla sklepów oznacza to nie tylko ciągłą rekrutację, ale również konieczność ciągłego szkolenia personelu w zakresie obsługi kasy i innych urządzeń wykorzystywanych przy sprzedaży. I właśnie w tym momencie okazuje się, jak przydatne i pomocne są monitory dotykowe.

Pozwalają one bowiem na minimalizację czasu wdrażania nowego pracownika do obsługi systemu sprzedażowego. Ta minimalizacja czasu związana jest z tym, że ekrany dotykowe oparte są o niezwykle prosty interfejs, który jest na tyle intuicyjny, że nawet początkujący pracownik nie powinien mieć problemów z jego obsługą.

Dzięki temu, szkolenie nowego pracownika zamiast dwóch dni – jak ma to miejsce w starych systemach sprzedażowych, zajmuje zaledwie kilka godzin, a po kilku dniach pracy jest on już równie biegły w obsłudze systemu jak pracownik zaawansowany stażem. Terminale dotykowe mają jeszcze inną zaletę – pozwalają na minimalizację błędów popełnianych przez personel. Nie zawsze bowiem udaje się zatrudnić osoby bezbłędnie radzące sobie z operacjami wykonywanymi w komputerowych systemach sprzedaży – technologia dotykowa ogranicza straty powodowane przez takich niekompetentnych pracowników.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum