Nagrody i konkursy

Chyba nie ma człowieka, który nie chciał by wygrać jakiejś nagrody w konkursie. Ostatnimi czasy różne konkursy zataczają coraz większe kręgi i oplatają nas z każdej możliwej strony. Konkursy (Darmowekonkursy.pl) w internecie, konkursy w telewizji , gazetach, radio itp. Wszędzie ludzie mamieni są nagrodami. Nagrody są najróżniejsze, od tych takich całkiem prostych i tanich jak np. odtwarzacze mp3 po drogie i prestiżowe urządzenia RTV. Aby dostać szansę i wygrać taki “prezent” należy najpierw za niego zapłacić najczęściej w postaci wysłania SMSa. Niestety, większość ludzi nie wygrywa. Takie prezenty pozostają dla nich tylko w sferze marzeń. Patrząc tak z boku, to te konkursy są po prostu niezłym biznesem na którym organizatorzy zarabiają potężne pieniądze. Zamiast zastanawiać się nad tym jak wygrać  konkurs zaczynam rozważać jak samemu rozkręcić taki interes.  Na początek będę potrzebował jakieś nagrody (http://www.konkursy.info.pl/), które później zwrócą się z wpływów za SMSy. Jeśli ludzie zaczną wygrywać, to będą też polecali innym moje konkursy.

Jedynym problemem na jaki trafiam, to jak dotrzeć do potencjalnych chętnych. To chyba najważniejsza sprawa zaraz po nagrodach. Potrzebne będzie wykupienie jakiś reklam, które zapewnią mi rozruch biznesu. Będę musiał poświęcić trochę środków finansowych na marketing w internecie. Sądzę, że wystarczy wykupić trochę bennerów np. na Allegro i wszystko powinno ruszyć z miejsca.

W konkursach udział mogą brać osoby pełnoletnie. Z czego niestety nie zawsze Ci, którzy nie ukończyli osiemnastu lat nie zdają sobie sprawy, albo faktu tego nie chcą przyjąć do wiadomości. Tradycyjne konkursy sprzed kilkunastu lat zostały wyparte przez te internetowe, które dostępne są po kliknięciu w odpowiednią ikonkę. Są one nie tylko łatwo dostępne, ale i darmowe, czego nie można powiedzieć o konkursach w gazetach. Te drugie bowiem wymagają od nas wysyłania sms-ów, czy też haseł konkursowych pocztą tradycyjną, co wiąże się z kupnem znaczka chociażby. Tymczasem konkursy internetowe mogą nic nas nie kosztować, oczywiście jeśli tylko dobrze wybierzemy. W konkursach wygrać można naprawdę atrakcyjne nagrody, nic więc dziwnego, że tyle osób bierze w nich udział. Oczywiście są i tacy, którzy podchodzą do sprawy sceptycznie, z przymrużeniem oka.

Trzeba jednak mieć świadomość tego, że w takich konkursach internetowych, gdzie naprawdę dużo nie trzeba się wysilać do wygrania są niezwykle atrakcyjne nagrody, takie jak chociażby najnowszej technologii laptopy, telefony iPhony, iPady, sprzęt gospodarstwa domowego, wycieczki zagraniczne, wypady weekendowe do SPA, bony upominkowe, kosmetyki czy pieniądze. Choć te ostatnie pojawiają się bardzo rzadko. Zazwyczaj organizatorzy oferują gadżety zamiast gotówki. Z perspektywy uczestnika konkursu najważniejsza jest nagroda, ale istotne powinny być również: regulamin oraz oczekiwania organizatora, czyli to co musimy zrobić, żeby wziąć udział w konkursie i go wygrać.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum