NLP i związki

Wielu specjalistów z dziedzin mających za zadanie poprawiać jakość ludzkiego życia wychodzi z założenia, że relacje międzyludzkie to sprawa niezwykle skomplikowana. Starają się wdrażać w życie różne teorie na temat komunikowania się, pracują nad sferą relacji rodzinnych i partnerskich, nie dając jednocześnie praktycznych narzędzi, które skutecznie zapobiegałyby konfliktom w związkach, rodzinach, małżeństwach. Ale jeśli i Ty sądzisz, że oni mają rację, przeczytaj dalszą część, ponieważ możesz

być zaskoczony, jak proste są mechanizmy dobrych relacji z drugim człowiekiem oraz jak łatwo każdy człowiek może się tego nauczyć. Zanim więc zechcesz skorzystać z tej nauki i metod, by poprawić relacje z kimś, z kim jesteś związany lub po to, by umieć w przyszłości zbudować szczęście w towarzystwie wybranej lub wybranych osób, zapytam Cię czy słyszałeś już o NLP oraz czy wiesz, jakie możliwości ono przynosi w dziedzinie komunikacji międzyludzkiej.

NLP czyli neurolingwistyczne programowanie to dziedzina, która opiera się na znajomości mechanizmów pracy ludzkiego umysłu. Ich efektywność zależy od umiejętności korzystania z wiedzy o pracy mózgu, a to przekłada się w sposób bezpośredni na nasze zachowanie, działanie, emocje, przekonania, rezultaty, które otrzymujemy w każdej ze sfer naszego życia, począwszy od życia z partnerem, relacji z dzieckiem, rodziną, przyjaciółmi, przez relacje zawodowe oraz poziom satysfakcji z pracy, po umiejętności uczenia się, kreatywność, ogólnie więc można powiedzieć – jakość naszego życia.

Często zdarza mi się pracować z osobami, które zauważyły, że ich związek stracił dawny żar, że dzieje się między nimi a współmałżonkiem coś niedobrego, że nie jest już tak jak dawniej. Również zdarza się, że po pomoc przychodzą pary. Zawsze od początku zastrzegam, że to spotkanie, to nie jest terapia małżeństw. Natomiast jest to szkolenie, podczas którego nauczą się bardzo szybko nawiązywać ze sobą kontakt, lepiej rozumieć oraz spełniać swoje wzajemne pragnienia. I początkowo widzę, jak nieco nieufnie patrzą po sobie, zwłaszcza gdy ich konflikty osiągały wcześniej poziom prawie ekstremalny, ale kiedy po dwudziestu minutach zaczynają rozumieć, co było przyczyną i w jaki sposób sobie z tym poradzić, zawsze i niezmiennie widzę zdziwienie na ich twarzach, że proste metody, o których wcześniej nigdy nie słyszeli, mogą przynieść taki efekt w tak krókim czasie.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum