Strategie budowania kontaktu

Kontakt – coś, co potrafi sprawić, że Twój klient będzie wobec Ciebie lojalny, chętniej będzie kupował u Ciebie, niż u konkurencji, będzie Ci bardziej ufał niż innym oraz przy każdej okazji będzie Ciebie, Twoje produkty lub usługi, polecał swoim znajomym, partnerom biznesowym, przyjaciołom. Pod jednym wszakże warunkiem. Twój kontakt z nim musi być bardzo dobry.

NLP czyli neurolingwistyczne programowanie zajmuje się czymś, co nazywamy modelowaniem. By dobrze zrozumieć sens i znaczenie tego terminu, warto poznać początki NLP. Gdy jego twórcy pracowali nad pierwszymi modelami NLP, obserwowali pracę trzech świetnych terapeutów, by sprawdzić, co takiego te osoby robią, że są tak skuteczne w przeprowadzaniu u klientów zmiany. I okazało się, że terapeuci ci, choć odebrali takie same szkoły i mieli podobne doświadczenia jak ich koledzy, robią coś, co ich wyróżnia i co daje im o niebo lepsze efekty, niż kolegom po fachu.

Okazało się mianowicie, że posługują się oni specjalnym rodzajem komunikacji werbalnej i niewerbalnej, i posiadają specyficzny arsenał środków, z których nie zdają sobie sprawy świadomie i to wyróżniało ich wśród innych.

Tak właśnie doszło do odkrycia metod, dzięki którym dziś możemy nauczyć się, jak nawiązać szybko kontakt z drugą osobą oraz jak wywierać efektywnie wpływ na innych, ponieważ twórcy NLP zebrali swoje obserwacje i stworzyli z tego jedną całość, dając nam gotowy model zachowania, który nie tylko jest prosty do nauczenia się, ale też, i to najważniejsze, skuteczny w działaniu.

Model ten opiera się na niemal wszystkich kanałach komunikacji pomiędzy ludźmi, z wyłączeniem zmysłów smaku i zapachu, choć i tu możemy dokonywać różnego typu zabiegów, które jednak nie są możliwe przy pierwszym spotkaniu i w ciągu najważniejszych pierwszych kilku sekund, gdy osoba, która widzi nas po raz pierwszy, doznaje tego, co nazywamy pierwszym wrażeniem – silnie wdrukowanego obrazu nas i firmy, którą reprezentujemy. Te pierwsze sekundy potrafią zdecydować w tak dużym stopniu o dalszym biegu relacji, że chyba zgodzisz się, iż warto poznać metody, które ułatwią nam kontakty z klientami.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

2 komentarze do “Strategie budowania kontaktu”

  1. abbs Says:

    Dzień dobry, zwracam się do Państwa z pytaniem, czy można zamieścić ogłoszenia na Państwa stronie? jeśli tak, to czy są to ogłoszenia płatne? Jesteśmy firmą rzeczoznawczą i chcieliśmy zareklamować swoje usługi. pozdrawiam. Natalia Nawój

  2. admin Says:

    Witam,
    właściwie to zamknęliśmy dział ogłoszeń, ale jeżeli Państwu zależy to jest taka możliwość, za darmo.
    Proszę napisać do nas na email to podam szczegóły.

Opinie i komentarze na forum