Nordyckie wędrówki czyli nordic walking

Nordic walking (lub nordik walking) to sport wywodzący się z Norwegii. Zdobywa on coraz większą popularność na całym świecie, w tym także i w Polsce.

Na czym polega fenomen nordic walking? Jest to sport dla każdego. Uprawiać go może zarówno uczeń podstawówki, jak i osoba w wieku zaawansowanym. Dodatkowo dyscyplina ta nie wymaga potężnych nakładów finansowych (jedynym niezbędnym elementem wyposażenia sportowca są specjalne kijki), nie trzeba również mieć żelaznej kondycji, by rozpocząć przygodę z „nordyckimi wędrówkami”.

Jak uprawiać ten sport? Poza przestrzeganiem kilku zasad, panuje niemal pełna dowolność. Ćwiczyć możemy sami lub w grupie, są także zróżnicowane poziomy trudności – początkujący nie zniechęcą się zatem zbyt intensywnym treningiem, ponieważ ten będzie dostosowany do ich możliwości. Jeśli dopiero zaczynamy uprawianie nordic walking, dobrze jest zgłosić się do ekspertów po poradę (klubów zrzeszających miłośników tego sportu jest w Polsce coraz więcej, znalezienie najbliższego nie powinno stanowić zbyt dużego problemu).

Warto podkreślić jeszcze jedną zaletę nordic walking – doskonale wpływa on na zdrowie, a co za tym idzie także na… urodę! Pozbycie się nadwagi, wysmuklenie sylwetki, poprawienie funkcjonowania układu krążenia to tylko niektóre z efektów ćwiczeń. Warto chyba zatem zainteresować się bliżej nordyckimi wędrówkami i złapać za kijki!

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Jedna opinia na forum; do “Nordyckie wędrówki czyli nordic walking”

  1. Krzysztof Says:

    jeżeli jesteście Państwo zainteresowani kupnem światowej jakości kijów do NW firmy LEKI ew ukończeniem np kursu na Instrukora NW certyfikowanego międzynarodowym dyplomem honorowanym w EU, USA, Kanada, Australia, Izrael zapraszam
    serdecznie sportimpex.pl i leki-nordicwalking.pl

Opinie i komentarze na forum