Nowy Jork to nie tylko Manhattan

Większości turystów Nowy Jork nieodparcie kojarzy się z Manhattanem. A przecież w dzielnicach Queens, Brooklyn: również na turystę czekają atrakcje, smaczne jedzenie, emocje i piękne widoki.

Nowy Jork to 8-milionowe miasto. Oczywiście, na początku to był tylko Manhattan, rozrosło się jednak i teraz składa się z aż pięciu dzielnic: cztery z nich leżą na wyspach, i tylko jedna na kontynencie Ameryki Północnej.

Dzielnice Queens i Brooklyn leżą na jednej wyspie: nazywa się Long Island nie bez przyczyny: to wyspa o długości ponad 100 mil! Oczywiście, sama dzielnica Queens, a więc i Nowy Jork, kończy się dosyć szybko i zaraz po niej zaczynają się inne miasta, drogi i miasteczka. Jest nawet rezerwat indiański i prawie bezludna plaża nad Oceanem Atlantyckim. Plaża, na którą trzeba przepłynąć stateczkiem.

Brooklyn to dom dla wielu Polaków mieszkających w Nowym Jorku. Nazwa Greenpoint nieodparcie kojarzy się wszystkim z Polonią. I pięknym widokiem na Manhattan.

Z kolei dzielnica Bronx kusi wspaniałym ogrodem botanicznym oraz sławą niebezpiecznych miejsc i klimatami prosto z filmów sensacyjnych.

Najmniej znana dzielnica to z pewnością Staten Island – dość powszechnie uważana za sypialnię miasta ale pamiętajmy przecież, że gdyby jej w Nowym Jorku nie było – nie mielibyśmy jednej z najwspanialszych bezpłatnych atrakcji Nowego Jorku: Staten Island Ferry, promu z którego można podziwiać piękne widoki Dolnego Manhattanu. Promy są bezpłatne, w godzinach szczytu odpływają bardzo często (więcej informacji na oficjalnej stronie Nowego Jorku)

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Jedna opinia na forum; do “Nowy Jork to nie tylko Manhattan”

  1. online Says:

    bardzo ciekawe, dzięki

Opinie i komentarze na forum