O ebookach słów kilka…

Ebooki, czyli publikacje elektroniczne, zaczynają zalewać Internet… Ok, niech będzie – zaczęły już dawno i w efekcie po wpisaniu w wyszukiwarkę magicznej frazy „ebooki” oczom naszym ukazują się setki stron. Większość tych serwisów niestety sprawia, że szybko opuszczamy wybraną przed chwilą witrynę i udajemy się dalej – spragnieni konkretnych informacji. Chcemy ebooka! Szukamy więc uparcie i wytrwale…

Czemu właściwie ebooki cieszą się popularnością? Z kilku względów. Po pierwsze są zazwyczaj tańsze niż „normalne” książki, a po drugie możemy je zdobyć w ciągu kilku minut. Znajdujemy interesujący poradnik, płacimy za niego i w ciągu kwadransa wersja w pdf pojawia się na naszej skrzynce pocztowej. Jeśli zechcemy, możemy sobie co ciekawsze fragmenty wydrukować i wciąż wyjdzie nas to taniej niż wędrówka do księgarni lub zakup zwyczajnej książki w sklepie internetowym (płacimy wówczas przecież dodatkowo za przesyłkę).

Ebooki to zatem fajna sprawa, ale dlaczego tak ciężko znaleźć fajny serwis z ebookami? Prawdopodobnie dlatego, że większość prowadzących je osób nastawiona jest na… zysk. Gnani chęcią zarabiania, twarzą byle jaką stronę, upychają na niej książki i zajmują się jedynie kalkulowaniem ile też zarobią. Na zapytania o konkretne poradniki odpowiadają mało uprzejmie albo nie odpowiadają wcale.

Czy takie traktowanie wirtualnego Klienta (który przecież płaci całkiem realną gotówką!) to reguła? Na szczęście – nie! Istnieje serwis, który serio traktuje odwiedzających go Internautów. Codziennie oferuje nowe ebooki, a dodatkowo umożliwia przeczytanie (bezpłatnie) ciekawych artykułów z różnych kategorii tematycznych. Na zapytania odpowiada szybko i rzeczowo – i w dodatku uprzejmie. Również sam serwis cieszy oko, jest żywy i kolorowy, widać, że nie jest to strona stworzona na zasadzie „daj mi kasę i znikaj”.

Czy zatem warto szukać w sieci ebooków? Warto. Ich zalety mówią bowiem same za siebie, a i serwisy takie jak e-poradniki.com.pl potrafią zachęcić człowieka do częstszego sięgania po elektroniczne wersje poradników. Po raz kolejny dochodzę do wniosku, że Internet to kapitalny wynalazek! I e-booki też 😉

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum