Odchudzanie z NLP

Patrząc na sukcesy różnego rodzaju branż i biznesów, których zadaniem ma być poprawa ludzkiej egzystencji, można czasem odnieść wrażenie, że ich powodzenie polega na jednej z dwóch rzeczy: albo na wyjątkowej skuteczności w pomocy ludziom w osiąganiu tego, czego pragną, albo na…. wyjątkowej nieskuteczności. O czym mowa?

Czy myślałeś kiedyś o tym, że gdyby na przykład preparaty odchudzające były skuteczne i pomagały ludziom długofalowo utrzymać odpowiednią wagę, bardzo szybko firmy je produkujące i dystrybutorzy straciliby znaczne zyski. Gdyby wszystkie ośrodki proponujące odchudzanie za pomocą ćwiczeń i stosowania diety, choćby na tzw. wczasach odchudzających, nauczyły swoich klientów podczas dwóch tygodni prawdziwej umiejętności regulacji wagi, ci klienci nie wróciliby powtórnie za rok, za dwa i za dziesięć. A wracają! Wracają i to, najczęściej, jeszcze bardziej otyli niż byli rok temu, i jeszcze jeszcze bardziej, niż byli dwa lata temu. Jakby dosłownie zaakceptowali fakt, że skuteczność tych metod obowiązuje przez miesiąc lub dwa „po” i trzeba to powtórzyć.

A gdyby tak istniały metody na to, by schudnąć raz i skutecznie? By po prostu nauczyć się na nowo, jak zachowywać niską zdrową wagę? Nauczyć się?

Mirosława Chlebowska, promotorka tego kierunku zmiany u ludzi, któremu nadaje nazwę Odchudzanie z NLP, z pełnym przekonaniem twierdzi, że szczupłości można się zwyczajnie nauczyć. I to nauczyć na nowo, a to oznacza, że jest to umiejętność, którą wszyscy posiadaliśmy, ale gdzieś w naszym życiu ją zapomnieliśmy.

Jak powszechnie wiadomo, większość problemów z otyłością ma swoje źródła w psychice człowieka. Objadamy się często z powodów emocjonalnych. Ale nie należy tego mylnie rozumieć jako zajadanie złego nastroju. Zajadamy bowiem również dobry nastrój. Jakże często nagradzamy się jedzeniem za sukcesy w pracy i życiu osobistym? Jak bardzo lubimy przywoływać za pomocą pokarmów wspomnienia z dzieciństwa lub świąteczną atmosferę, którą tak często uwielbiamy? Jak często stosujemy niektóre pokarmy nie po to, by usunąć zły nastrój, co działa w oczywisty sposób (patrz: czekolada, która uruchamia w mózgu produkcję endorfin), ale również wtedy, gdy jesteśmy w grupie, na imprezie, imieninach i po prostu hołdujemy pewnego rodzaju tradycji?

Te wyuczone w trakcie naszego życia zachowania i nawyki są tak utrwalone, że tracimy z oczu fakt, że to nie jest dla nas naturalne. I zapominamy jak to jest odżywiać się w sposób racjonalny.

I ta wiedza jest propagowana i uczona w praktyce na treningu Mirosławy Chlebowskiej „Odchudzanie z NLP”.

Ta kobieta, która sama schudła 25 kg i to trwale, bo utrzymuję wagę poniżej 50 kg od kilku lat, trener NLP (czyli inaczej neurolingwistycznego programowania), dyscypliny uczącej, w jaki sposób pracuje ludzki umysł, przekazuje praktyczną wiedzę, w jak możesz skutecznie zmienić swoje dotychczasowe zachowania prowadzące do nadwagi. Dzięki technikom NLP uczy, jak uniknąć kompulsywnych odruchów prowadzących do lodówki oraz jak osiągnąć taką kontrolę nad własną psychiką, by umieć panować w perfekcyjny sposób nad tym, czego się chce. I po prostu kontrolować wagę z NLP – bez diet, bez wysiłku, bo to i tak prowadzi do efektu jojo, ale w sposób naturalny, oparty na pracy Twojego umysłu.

Oczywiście taki trening jest jednorazowy. Umiejętności na nim nabyte pozwalają schudnąć i utrzymywać trwale wagę, więc nie wróżę Pani Chlebowskiej wielkich zysków, bo jej klienci nie będą wracać i wracać, i wracać po raz enty. Ale… czy to nie jest jedna z dwóch opcji, opisanych na początku, tych firm, które osiągają sukces w poprawie jakości ludzkiego życia?

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Jedna opinia na forum; do “Odchudzanie z NLP”

  1. Druon Says:

    Jeżeli jesteś studentem oraz jesteś zainteresowany zastosowaniem NLP w negocjacjach, zajrzyj również tutaj: https://www.infokolumna.info/nlp-negocjacje/

Opinie i komentarze na forum