Perfumy na prezent – jak wybrać?

Perfumy to jedne z tych dóbr, które doskonale nadają się na prezent. Wynika to z faktu, że dla każdej osoby (w szczególności kobiet) można odnaleźć zapach, który ją zachwyci. Dodatkowo luksusowe perfumy zapakowane są w gustowne pudełeczka a zawartość rozlewana jest do eleganckich flakoników. To wszystko sprawia, że perfumy jako prezent robią niesamowite wrażenie. Dodatkowo można pokusić się o odszukanie perfum w zestawie upominkowym. Są to te same perfumy pakowane w bardzo gustowne opakowania wzbogacone najczęściej o jeden lub dwa kosmetyki z danej serii. Zdarza się także, że takie zestawy zawierają także dodatki typu torba lub torebka pełniące funkcję jeszcze bardziej oryginalnego opakowania. Oczywiście taka torebka jest jak najbardziej użyteczna i może być wykorzystana w codziennym życiu.

Jednak wybór perfum to sprawa bardzo delikatna i powinna być przeprowadzona odpowiednim przygotowaniem. Chodzi o to, aby w skuteczny sposób i nie wzbudzający podejrzeń poznać gust osoby, którą chcemy obdarować. Nie ma problemu, jeśli osoba wskaże konkretną markę perfum, jednak, co zrobić, jeśli nazwa nie padnie? W takim przypadku należy koniecznie w sprytny sposób podpytać o typ zapachu. Jedne osoby lubią zapachy cytrusowe inne kwiatowe lub orientalne. Wszystko zależy czy mają to być perfumy damskie czy perfumy męskie oraz jaki typ zapachu preferuje dana osoba. Znając typ zapachu przy użyciu dobrego katalogu można pokusić się o odnalezienie tego jedynego zapachu. Szczegółowy katalog perfum powinien być dostępny na stronach dobrej perfumerii internetowej – poszukaj w wyszukiwarce pod hasłem perfumeria lub perfumy. Dodatkowe zdjęcia pozwolą trafić w gust wizualny flakonu perfum.

Po chwili poszukiwań dojdziemy do wniosku, że perfum spełniających dane kryteria jest stosunkowo dużo. Należy wtedy zdać się na sprawdzone marki np. francuskie jak Chanel czy Cacharel. Wszystko oczywiście zależy od zasobności portfela

W przypadku, kiedy wybrany zapach na prezent jest zbyt drogi mamy kilka wyjść. Pierwszym z nich jest zdecydowanie się na mniejszy flakon perfum. Innym wybranie wody toaletowej zamiast perfumowanej tego samego zapachu. Wody toaletowe są nieco słabsze od wód perfumowanych, natomiast najbardziej stężone są oczywiście czyste perfumy (są najdroższe). Jeśli i ta metoda nie poskutkuje obniżeniem kosztu zakupu perfum, można znaleźć inną markę perfum. Marki perfum w większości przypadków decydują o cenie, przy czym marki najbardziej znane są oczywiście najdroższe.

Dobry perfum czyni prezent udanym. Dlatego tak ważne jest, aby zapach okazał się być trafionym. Wbrew pozorom dobranie zapachu nie jest wcale trudne kwestia tylko, aby był to wybór poparty faktami a nie na chybił trafił.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum