Perfumy na wiosnę

Wiele osób już słusznie zauważyło, że perfumy, które dostaliśmy na gwiazdkę albo kupiliśmy w okresie zimowym coraz mniej nam odpowiadają. Jak się okazuje, taka sytuacja dotyczy wielu osób, a powodem jest nadchodząca wiosna i zmiana gustu. Dlatego wszelkie zimowe zapachy pełne piżma i orientalnych zapachów powoli odchodzą a w ich miejsce pojawiają się słodkie aromaty przepełnione bergamotką, jaśminem czy mandarynką.
Wiele osób zmienia perfumy traktując to jak odświeżenie swojego wizerunku, który stał się już zbyt „oklepany”. Tak samo czas na wiosenne porządki jak zmianę zapachu. Wiosna to czas, w którym stosujemy o wiele lżejsze zapachy, jednak w odróżnieniu od letnich zawierają one jeszcze alkohol.
Rok 2008 zapowiada się pod znakiem wszelkiego rodzaju zapachów cytrusowych z dodatkiem jaśminu. Dla wielu zapachy wiosenne mogą wydawać się zbyt słodkie, ale nie jest to prawdą, gdyż oprócz słodkich nut wiosenne zapachy zawierają także różowy pieprz, drzewo sandałowe lub cynamon.
Dla osób ceniących swój wizerunek i traktujących go jako swego rodzaju wizytówkę warto zasugerować, aby wybierać w perfumerii zapachy mniej znane, choć oczywiście nam odpowiadające. Dzięki temu prostemu zabiegowi unikniemy częstego dublowania zapachów pomiędzy osobami tej samej płci. Pamiętajmy, że dobry zapach to nie tylko taki, który ładnie pachnie, ale przede wszystkim jest oryginalny i mało spotykany. Po zapachy mniej popularne warto „udać się” do Internetu – wpiszmy do wyszukiwarki hasło np. perfumeria Profumo.pl.
Wśród perfum damskich na 2008 rok perfumerie polecają takie perfumy jak Miss Boucheron (Boucheron), Miss Dior Chemie (Chrystian Dior), Prada d’Iris (Prada) oraz F (Salvatore Ferragamo).

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum