Pogotowie komputerowe (Kraków – analiza lokalna sektora usług informatycznych)

Nie trudno zauważyć, że obecnie branża usług informatycznych to jedna z najszybciej rozwijających się branż, szczególnie w wielkich miastach. Wynika to pewnie z tego, że technika szybko prze do przodu. Jedną z dość innowacyjnych, ale i zarazem coraz bardziej powszechnych usług jest pogotowie komputerowe. Kraków można zaliczyć do najszybciej rozwijających się miast w Polsce, dlatego też do tej analizy wybraliśmy Kraków. W mniejszych miejscowościach taka usługa jak pogotowie komputerowe nie była by tak popularna ze względu na mniejszą ilość wysoce skomputeryzowanych firm. Aczkolwiek również w mniejszych miastach pogotowie komputerowe cieszy się coraz większym popytem.

Pogotowie komputerowe to przede wszystkim szybkie i skuteczne usługi z zakresu naprawy komputerów i serwerów w firmach. Usługa ta często oprócz naprawy sprzętu komputerowego obejmuje również odzyskiwanie danych.

W Krakowie funkcjonuje już wiele firm oferujących pogotowie komputerowe. Kraków jednak jest miastem na tyle dużym, że popyt na tego rodzaju usługi jest spory, także konkurencja nie jest tu podstawowym problemem.

Większość tego typu firm świadczy jednak oprócz pogotowia komputerowego również inne usługi związane zarówno z hardware jak i software. Jedną z takich firm, w których wśród wielu usług komputerowych występuje też pogotowie komputerowe jest Sunseco. Po otwarciu witryny można zauważyć od razu, że nastawia się ona na świadczenie owej usługi w zakresie regionalnym – tylko w okolicach Krakowa. Oczywiście tego typu usługa jak pogotowie komputerowe wiąże się z dojazdem do klienta. Informatyk po prostu szybko przyjeżdża na wezwanie klienta, stąd też nazwa pogotowie komputerowe. Kraków jest już sam w sobie sporym obszarowo miastem, a przy tym dosyć zakorkowanym, dlatego nawet dojazd na terenie Krakowa może być dla takich firm utrudnieniem, a co dopiero podróż na dalsze odległości.

Reasumując można powiedzieć, że jest to typowa usługa lokalna, która ma przyszłość…

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum