Pnącza – idealne kwiaty ogrodowe

W każdym ogrodzie jest miejsce gdzie nic nie chce rosnąć – albo ze względu na brak słońca, albo niewielką ilość miejsca. Wówczas nie ma co załamywać rąk, są rośliny, które idealnie wypełnią owe luki. Co więcej nie tylko będą cieszyć oko kolorem liści, ale i okazałymi kwiatami. Oczywiście mowa tu o pnączach. Najchętniej wybieranymi są kwiaty ogrodowe (Kwiaty.blogan.pl) clematisy, których wybór dostarcza trudności, z uwagi na fakt, że jest tak ogromny. Nie tylko ze względu na różne kolory kwiatów, ale i inny okres kwitnienia. Tym sposobem, jeśli oczywiście mamy możliwości, zapewnimy im odpowiednie warunki (podporę, po której będą się pięły) będziemy mogli podziwiać  niesamowicie obficie kwitnące clematisy. Zamiast nich można posadzić chociażby passiflorę. One także doskonale wypełnią ogrodowe luki, przyciągną miododajne owady.

Jeśli nasze miejsce znajduje się w cieniu, warto zainwestować w hortensję pnącą, która za sprawą białych kwiatów znacznie je rozjaśni. Oczywiście można pokusić się także o zasadzenie jednego z najpiękniejszych pnączy, mianowicie glicynii. Ona to ozdobi każdy ogród, także jeśli mamy tylko choć kawałeczek miejsca, w którym możemy zorganizować jej odpowiednią podporę warto kupić, zasadzić właśnie to pnącze. W okresie kwitnienia nikt obok niego nie przejdzie obojętnie. Długie, kilkunasto centymetrowe kwiatostany, zazwyczaj o barwie fioletowej, choć oczywiście są i inne odmiany (nie tak popularne, np. biała) – przyciągają wzrok każdego.

Żadne miejsce  naszym ogrodzie nie musi pozostać niezagospodarowane. Są przecież najróżniejsze kwiaty ogrodowe. Wystarczy tylko dobry, ciekawy pomysł, stosowanie się do kilku prostych wytycznych związanych z miejscem, w którym daną roślinę można posadzić i można cieszyć się obfitym kwitnieniem kwiatów ogrodowych.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum