Podświadomość nie miewa zastrzeżeń logicznych

Podświadomość nie rozumuje logicznie. Nie potrafi odróżnić prawdy od fałszu. Co więcej, nie zna słowa „nie”, co powoduje, że słowa matki do syna: „Nie biegaj!” są dla jego podświadomości równoznaczne z: „Biegaj!”. I syn biega, a matka się dziwi, czemu ten mały urwis jej nie słucha 🙂

Od logicznego rozumowania mamy świadomość. To ona przesiewa informacje: to, co uzna za nieprawdę – odrzuca. Natomiast to, co uzna za prawdziwe – wysyła do podświadomości. A ta kieruje naszym życiem, choć wielu nie może się z tym pogodzić.

Joseph Murphy w swojej głośnej książce „Potęga podświadomości” przedstawia wiele dowodów na to, że podświadomość nie umie rozumować logicznie. Co się więc stanie, gdy na jakis czas „wyłączymy” świadomość? Otworzy się droga do podświadomości i będziemy mogli zmienić jej „zawartość”. Nasuwają się pytania: Po co zmieniać treść podświadomości? Jak „wyłączyć” świadomość?

Po kolei. Treść podświadomości możemy zmienić po to, aby polepszyć jakość naszego życia. Wyobraź sobie, że uważasz się za człowieka nieśmiałego. Nie potrafisz publicznie zabierać głosu, krępujesz się przy dziewczynach/chłopakach, wolisz nie rzucać sie w oczy. Co wtedy możesz zrobić? Zmienić w podświadomości ten fragment, który powoduje, że jesteś nieśmiały/a na taki, który sprawi, że będziesz bardziej pewny/a siebie! Bo tak naprawdę rzeczywistość to nie jest to, co istnieje, tylko to, jak daną rzecz postrzegamy. A postrzeganiem kieruje podświadomość.

Jak ominąć świadomość? Świadoność można zmniejszyć, np. wchodząc w tans. Jej „poziom” jest też niższy przed snem i zaraz po obudzeniu. Ale to temat na osobny artykuł 🙂 (zobacz w książce Potęga podświadomości).

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum