Poduszki – zdrowy sen!

Jak wybrać odpowiednią dla siebie poduszkę? Poduszka miękka czy twarda? Duża czy mała? Co w ogóle ciekawego można napisać o poduszkach? Czy to w ogóle może być ciekawy temat?

Każdy chce mieć dobry i zdrowy sen. Bez bólów głowy i karku. Nie wszystkie poduszki są w stanie nam to zapewnić. Jeśli poduszka, na której śpimy nie ma fizjologicznego kształtu – może się okazać, że będziemy mieć problemy z kręgosłupem w odcinku szyjnym lub bóle głowy, których przyczyn nie jesteśmy w stanie wyjaśnić. Najczęściej chodzi o migreny. Odpowiednie poduszki do spania nie są panaceum na wszystkie problemy związane z bólem głowy i karku ale może się okazać, że mając pod głową odpowiednią poduszkę, stan naszego samopoczucia i zdrowia poprawi się.

Poduszki wypełnione łuską gryczaną przybierają anatomiczny kształt. Taką poduszkę możemy odpowiednio uformować pod głową. Poduszka wtedy dopasuje się do kształtu naszego ciała i będzie dla niego solidnym podparciem. Jednocześnie taka poduszka nie jest twarda i niewygodna. Poduszki z łuską gryczaną w środku nie nagrzewają się od ciepła naszego ciała. Nawet wtedy, gdy mamy wysoką temperaturę, taka poduszka pozostanie przyjemnie chłodna. Ma to związek z kształtem samej łuski gryki – poszczególne łuski wyglądają jak muszelki – powietrze łatwo przemieszcza się w takiej poduszce. Jednocześnie taka poduszka bardzo dobrze izoluje od chłodów i przeciągów. Nie znam wyjaśnienia tego fenomenu. Prawdopodobnie mamy tu do czynienia z kilkoma prawami fizyki naraz.

W następnym artykule wspomnę o materacach wypełnionych łuską gryki.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

8 komentarzy do “Poduszki – zdrowy sen!”

 1. Kasanosa Says:

  Oprócz poduszki przydają się też ziółka, które ułatwiają zasypianie np. Benosen

 2. Lolitka Says:

  Benosen to chyba ziołowy preparat. Słyszałam coś o nim kiedyś od koleżanki, mówiła, że jej pomaga jak ma problem z zaśnięciem.

 3. Melania Says:

  Ja biorę benosen i muszę powiedzieć że odkąd zaczęłam zażywać to zaczęłam normalnie funkcjonować , ponieważ miałam problemy z zasypianiem czasami zasypianie zajmowało mi 2 godziny a kładłam sie np. o 11 -12 wiec na okrągło z rana byłam zmęczona i niewyspana mój organizm był też już strasznie wycieńczony ,w tej chwili już normalnie funkcjonuje i co najważniejsze nie mam problemu z zasypianiem.

 4. Mendi Says:

  ooo… no proszę, a moja koleżanka pije jakieś herbatki na poprawę snu. Dzisiaj jej powiem o benosenie 🙂

 5. Wanesa Says:

  tak i do tego jeszcze trzeba powiedzieć ze benosen pomaga podczas długotrwałego pogorszenia nastroju ,działa sprawdziłam

 6. maxi Says:

  tak Benosen to ziołowy preparat w którego skład wchodzi L-teanina i wyciąg z chmielu

 7. córeczka Says:

  Znam tez benosen. Osobiscie nie biore, ale moja Mama go łyka. Niby mowi, że zawsze jej pomaga, wiec raczej skuteczny.

 8. Irena Says:

  Mnie też pomaga, gdyby nie benosen to chodziłabym ciagle niewyspana, a przy tym w złym humorze. Kiedyś cała rodzina to odczuwała, ale odkąd mam benosen atmosfera w domu sie znacznie poprawiła 🙂 Takie bezsenne noce naprawde potrafią człowieka wyprowadzić z równowagi.

Opinie i komentarze na forum