Polecane cyfrowe lustrzanki

Cyfrowe lustrzanki już od jakiegoś czasu stały się rzeczą bardzo popularną. Aparaty tradycyjne zostały odsunięte przez elektroniczne aparaty elektroniczne z potężnymi funkcjami. Dotychczas zwykłe modele były wyposażone w matryce o rozdzielczości 4 mpx, dziś zwykły aparat posiada dwukrotnie więcej.

Zmiany w technologii aparatów cyfrowych stał się bardzo dynamiczny tak jak zresztą w dowolnej dziedzinie połączonej z elektroniką użytkową. Jeśli więc planujemy zakup nowoczesnego aparatu cyfrowego powinno się drobiazgowo zapoznać się z propozycjami wiodących marek typu Canon, Panasonic oraz Sony czy też aparaty cyfrowe Nikon. Obecnie w sprzedaży znajdziemy tak dużo produktów, iż możemy wybrać model pasujący perfekcyjnie do naszych oczekiwań. By to jednak wykonać należy obeznać z parametrami poszczególnych aparatów. Tak jak już powyżej powiedziałem średnie cyfrowe lustrzanki są wyposażone w matrycę o rozdzielczości około 8 mpx. Rozdzielczość nie jest jednak najważniejszym wyznacznikiem. Do celów hobbystycznych z pewnością wystarczy nam 6-8 megapikseli. Przy podejmowaniu decyzji należy zwrócić uwagę na zoom optyczny. Im proponowane złomowanie jest większe tym lepiej. Szukamy wiec aparaty fotograficzne z przybliżeniem pięciokrotnym i silniejszym. Pamiętajmy też ze zbliżenie optyczne to nie to samo co zoom cyfrowy, który nie ma większego znaczenia. Ponadto skierujmy uwagę na rozmiar tylnego LCD. Im będzie większy tym mniejszy czas działania aparatu po krótkim podładowaniu. Cyfrowe kompakty warte obecnie polecenia to Panasonic DMC-LX2 i Canon Digital Ixus 960LS dla potrzeb amatorskich. Dla fotografów i sympatyków fotografii przeznaczone są aparaty Nikon D80+AF-S DX oraz Sony Alpha DSLR-A100. Zatem widać propozycji mamy mnóstwo, warto więc indywidualnie wybrać który cyfrówka zamówić.





Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Jedna opinia na forum; do “Polecane cyfrowe lustrzanki”

  1. admin Says:

    Chyba myli Pan nieco pojęcia ani Panasonic DMC-LX2, ani Canon Digital Ixus 960LS to nie są lustrzanki tylko najzwyklejsze kompakty. Dlatego pozwoliłem sobie poprawić.

Opinie i komentarze na forum