Polityka

W tym artykule zadam sobie pytanie o następującej treści: Czy od czasu październikowych wyborów coś się w naszej polityce zmieniło? Czy jest lepiej niż za czasów, kiedy to rządził Jarosław Kaczyński z Andrzejem Lepperem i Romanem Giertychem? Odpowiedź według mnie jest bardzo ale to bardzo prosta, a brzmi ona: tak! Zmieniło się i to bardzo dużo, zmienił się styl prowadzenia polityki, nie jest ona już tak hałaśliwa jak ta Kaczyńskiego. Polityka Kaczyńskiego chodziła jak stary i bardzo głośny a w dodatku mało wydajny silnik parowy, który ciągle się psuł i stawał. Teraz może i nie mamy do czynienia z silnikiem japońskiej myśli technologicznej, ale na pewno zaszłą ogromna poprawa.

Widać gołym okiem zmiany jakie zachodzą każdego dnia rządów Donalda Tuska. Tusk jak widać dobrał skład rządu bardzo trafnie, i jest on niewątpliwie strasznie wydajny. Popatrzmy chociaż na naszą politykę zagraniczną – 2 lata rządów Kaczyńskiego i nie mógł dogadać się z Rosjanami, a tu nagle przyszedł Tusk, nie minęły trzy miesiące a embargo na naszą żywność zostało przez Rosję zniesione. Teraz Tusk zabrał się też za Irak, otóż wojna w Iraku pochłonęła już zbyt wiele ofiar ze strony polskiej i nie przyniosła nam praktycznie
żadnych korzyści namacalnych. George Bush nie kwapi się do tego, aby docenić nasze wysiłki jakie wkładamy w polepszanie naszych stosunków z USA, mało tego – nawet nie zniósł wiz do stanów dla naszych rodaków.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum