Popularne perfumy męskie i damskie

Na rynku w sprzedaży znajduje się wiele produktów z kategorii luksusowe, które rozchwytywane są przez pewne grupy społeczne. Do takich na pewno należą luksusowe marki perfum. Nie tylko kobiety kupują oryginalne marki perfum. Okazuje się, że w Polsce coraz częściej mężczyźni chcą coraz ładniej pachnieć, co jest wyrazem rosnącego statusu Polaków.

Jedne z najpopularniejszych perfum damskich, które możemy znaleźć w perfumeriach to oczywiście osławione perfumy Light Blue firmy Dolce Cabbana. Jest to zapach rodem z Włoch, który w ostatnich latach bardzo skutecznie podbija Europę i świat. Innymi polarnymi perfumami damskimi są Calvin Klein Euphoria. Jednak Polki równie często stawiają na marki francuskie, zgodnie ze starym powiedzeniem „Francja elegancja”. Tutaj prym wiodą takie marki jak Cacharel, Givenchy czy osławiona Chanel. Przy czym w doborze perfum liczy się luksus, ale coraz częściej Polsi patrzą także na ceny.

Jeśli chodzi o perfumy męskie to jednymi z popularniejszych zapachów są perfumy marek Azzaro oraz Hugo Boss. Najpopularniejszym zapachem jest Chrome. Z Hugo Boss powodzeniem cieszą się chociażby No.6 (szary) lub zielony. Ostatnimi czasy także Kenzo by Tokio odnotowało znaczny skok sprzedaży w roku 2007.

Wszystkie wymienione marki swoją sławę zawdzięczają sobie zapewne sławę dzięki sieci ekskluzywnych perfumerii. Ostatnimi czasy Polacy coraz częściej dokonują zakupów w Internecie. Perfumeria internetowa stała się synonimem luksusu dostępnego w niższych cenach. Porównując podstawowe zapachy w perfumeriach internetowych oraz klasycznych można zauważyć, że niektóre marki można kupić w Internecie w cenach o 70% niższych, co jest zapewne spowodowane o wiele niższymi kosztami działalności gospodarczej.

W większości sklepów oczywiście perfumy są oryginalne, jednak oczywiście czujności nigdy zbyt wiele. Pamiętajmy, że kupując w Internecie także zabezpieczeni jesteśmy prawami konsumenckimi. Wiec, jeśli trzeba można produkt śmiało reklamować. Może wprowadzone w ostatnim czasie zmiany w prawach konsumenta zaowocowały tak znacznym rozwojem tego rynku. Polacy przestają powoli się bać kupować w sieci.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum