Popularność YouTube

Jak to jest możliwe, że miliony ludzi na świecie dostaje niezłego fioła i daje wciągnąć się w najpopularniejsze medium z filmikami kręconymi przez amatorów?

Odpowiedzi może być bardzo wiele. Przede wszystkim można powiedzieć, że sukces YouTube zawdzięcza „magicznej” różdżce Google. Mając praktycznie nieograniczony kapitał, Google wykupił serwis a następnie wpompował miliardy USD na promocje, które przyniosły nieoczekiwany sukces. Nikt przecież nie spodziewał się, że w tym drzemie aż tak duży potencjał!  Internet jest lubiany dzięki temu, że oznacza wolność. Zamiast oglądać telewizję i programy narzucone z góry, można wybrać sieć. Z tegoż też powodu YouTube stał się polem do popisu amatorów, którzy pragnąc podzielić się ze światem, prawie za darmo, swoimi pomysłami, postanowili kręcić, kręcić i jeszcze raz kręcić.

Powiedziałem, że prawie za darmo. Tak, prawie, gdyż zarabianie na youtube jest możliwe. Należy tylko (a może aż) zdobyć odpowiednią ilość gości, wizyt, fanów, a zarobki staną się jak najbardziej realne. Kto by pomyślał, że serwis wyewoluuje aż tak bardzo? Teraz warto zauważyć taką prawidłowość – jest kasa, jest sukces. Pomysł to nie wszystko, co nie tylko Google udowadnia. Takie serwisy, jak Facebook, nie są przecież oryginalnymi, pierwszymi portalami – przed nimi były inne, tylko bez aż takiego kapitału.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum