Pozycjonowanie i promocja strony

Polak jest człowiekiem zdolnym, potrafi zatrząsnąć takim gigantem jak firma Google. Nie słyszałem wcześniej, aby Google w swych oficjalnych komunikatach odnosiła się do konkretnych metod pozycjonowania, tak jak to miało miejsce w przypadku katalogu QlWeb. Początkowo dobrze sprawdzające się, wspomagające pozycjonowanie, katalogi te zostały wykluczone “imiennie” przez Google. Na dzień dzisiejszy nie sposób sprawdzić, na ile wzmianka o tego rodzaju katalogach, a dokładnie o obniżeniu mocy linków, jakie w nich się znajdują, będzie miała pokrycie w rzeczywistości.
Czas pokaże, dzisiaj jak obserwuję, pomagają one jeszcze zwiększyć pozycję strony w wynikach wyszukiwania, chociaż same w większości, straciły znaczenie.

Nie bez powodu napisałem, że Polak jest człowiekiem zdolnym. Szybko wymyślony został kolejny typ katalogu, tym razem oparty na skrypcie popularnego WordPressa. Dokładnie po trzech tygodniach i kilku przeprowadzonych testach mogę stwierdzić, że tego typu strony skutecznie wspomagają pozycjonowanie stron. Mam jednak pewne obawy co do ich przyszłości. Czy nie podzielą losu wspomnianego wcześniej qlweba? Śmiem twierdzić, że w wielu przypadkach tak będzie. Dla Google nie będzie to już zadanie tak proste, jak we wcześniejszym przypadku, niemniej jednak będzie to możliwe. Wystarczy porównać prawdziwe blogi z blogami stawianymi do pozycjonowania. Różnica jest zauważalna. Nie istnieją prawdziwe blogi, na których wpis ma dwa czy trzy zdania w dodatku zawierające pełno linków. Sądzę więc, że nie będzie potrzebna zmiana algorytmów – obecne zabezpieczenia, które mają ograniczyć spam w wyszukiwarkach, są wystarczające. Przecież nie chodzi o skrypt, na jakim oparta jest strona, ale jej zawartość. Przy akceptowaniu śmiesznych, 1- czy nawet 2-zdaniowych wpisów z 3 linkami w treści wordpressy nie będą lepsze, powiem więcej – będą słabsze od qlwebów.
Wordpress, zwłaszcza poprawnie skonfigurowany, jest świetnie zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek internetowych. Dodając unikalne i rzeczywiście “treściwe” artykuły można nie tylko wzmocnić się umieszczonych wewnątrz artykułu linków, ale także dodatkowo, w dodatku za darmo, promować własną stronę. Przecież internauci, trafiają także na na te strony i zaciekawieni treścią artykułu z chęcią odwiedzą stronę jego autora, o ile oczywiście autor zadba o ciekawą treść. Promocja strony może przybierać różnorakie formy: reklamę w wyszukiwarkach albo też artykuły sponsorowane.
Osobiście radziłbym każdemu, by przynajmniej jeden z wordpressów prowadzić rzetelnie i akceptować tylko artykuły mające jakąś wartość i, co ważne odpowiednią długość. Wiem, wiem o jakości artykułu, z punktu widzenia użytkownika nie decyduje ilość znaków, ale w przypadku wyszukiwarki Google już tak najczęściej jest.





Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum