Pożyczki pozabankowe

Prawdziwy boom kredytowy jaki rozpętał się tuż przed wejściem gospodarek światowych w kryzys spowodował, że obecnie bardzo wiele ludzi ma problemy ze spłatą rat. Wielu z nich brało kredyty na wszystko co tylko się dało. Tryumf święciła konsumpcja. Na każdym kroku można było kupić najróżniejsze przedmioty za gotówkę i na raty.

Teraz jednak odmienna koniunktura spowodowała, że bańka kredytowa pękła i powstał problem nie tylko dla klientów, ale dla banków. Banki zapełnione złymi kredytami przestały je udzielać tak chętnie jak kiedyś. Lukę tę próbują wypełnić różne instytucje oferując pożyczki pozabankowe oferowane również osobom zadłużonym (Capital.waw.pl), jednak w wielu przypadkach nawet na to rozwiązanie nie może liczyć wielu klientów. Mimo wyższych cen takich kredytów, udzielający je nie są instytucjami charytatywnymi i jeśli ktoś nie jest w stanie wykazać, że spłaci zobowiązanie, to nie dostanie żadnych pieniędzy.

W prawdzie podczas ustalania możliwości przyznania pożyczki nie sprawdza się tzw. BIKu, czyli Biura Informacji Kredytowej, ale za to robi się dokładniejszy wywiad odnośnie zabezpieczenia udzielonej pożyczki. Pożyczki pozabankowe wcale nie są łatwiejszym sposobem na uzyskanie niezbędnej gotówki jak to postrzega wiele ludzi. Do tego dużo wyższy koszt takiego kredytu powoduje, że nie wolno go przeznaczać na cele konsumpcyjne. Zanim ktoś zdecyduje się na niego powinien dobrze się zastanowić.

Kredyty bez sprawdzania w bik i krd to dzisiaj tak naprawdę bardzo trudny temat i można przyjąć, że 90% ofert dostępnych w internecie to są zwykli oszuści, którzy zajmują się wyłudzaniem pieniędzy od potrzebujących pozyczek. Są to po prostu przedpłaty za obiecane kredyt lub jakieś tajemnicze opłaty za rozpatrywanie wniosków kredytowych. Trzeba zawsze uważać na takie podejrzane i zbyt pięknie wyglądające na pierwszy rzut oka oferty.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum