Pożyczki prywatne i pod zastaw

Coraz więcej osób decyduje się na obciążenie jakiejś rzeczy lub nieruchomości zastawem. Polacy zaciągają pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości, a także kredyty pod zastaw domu czy mieszkania. Nie boją się odpowiedzialności w razie gdyby spłacanie rat kredytowych nie szło zgodnie z ich myślą.

Idą na żywioł, chociaż są to sprawy niezwykle istotne. Dla wielu liczy się tylko zakup nowego samochodu lub wycieczka w miejsce bardziej atrakcyjne niż znajomi. Trzeba się przecież pochwalić.  Oczywiście banki chętniej udzielają pożyczek osobom, które decydują się na zastawienie jakiejś rzeczy: nieruchomości czy ruchomości w postaci samochodu chociażby, bowiem jest to dla nich dodatkowe zabezpieczenie. Mogą mieć większą pewność, że klient nie będzie unikał spłacania rat kredytowych, do tego będzie starał się robić tow  terminie, bo może obawiać się nie tylko znalezienia na liście BIK-u, ale i utraty zastawu. A są to przecież rzeczy niezwykle wartościowe. Powstaje tym samym pytanie, dlaczego Polacy tak często korzystają z takiej formy, czyli decydują się na pożyczki pod zastaw samochodu czy kredyty pod zastaw domu lub mieszkania? Najczęściej zmusza ich do tego sytuacja.

Z uwagi na obostrzenia jakie stosują banki trudniej dostać upragnioną kwotę pieniędzy bez dodatkowego zabezpieczenia. W przypadku kredytu zaciąganego z myślą o zakupie mieszkania chociażby w znacznej większości przypadków należy mieć także wkład własny. A jeśli się bierze wszędzie oferowane pożyczki prywatne (Nasze-kredyty.pl) lub kredyt pod zastaw nieruchomości innej niż ta, która chce się kupić, to stanowić będzie ona dla banku zabezpieczenie. Bowiem jeśli klient będzie zalegał z płatnościami bank po prostu zajmie ową zastawioną nieruchomość. Są to zwykłe i nieubłagane prawa rynku.

W tym wszystkim jedno jest pewne, przed zaciągnięciem jakiegokolwiek zobowiązania kredytowego trzeba dokładnie rozważyć swoją sytuację finansową, tak, żeby móc spłacać raty.

Relatywne: Inne: Zobacz też: http://www.poradniki.zgora.pl

Opinie i komentarze na forum